DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Çin 'istilası' Hollanda'ya uzandı

Çin’de zengin işadamlarının firmalarında çalışan binlerce kişiyi Avrupa’ya tatile götürdü. Son 1 aydaki üçüncü ‘piyango’ ise Hollanda’ya vurdu. Çinli bir kozmetik firması, binlerce çalışanını Hollanda’ya götürünce ülke neye uğradığını şaşırdı.

03.06.2015 09:54:22

Sputnik'in haberine göre; Çinli kozmetik firması Perfect, 4 bin 500 işçisini 5 günlüğüne Hollanda'ya gönderdi. Yerel basın, bunun Hollanda'nın gördüğü en büyük turist kafilesi olduğunu yazdı. Öyle ki Çinlileri gitmek istedikleri yerlere taşıması için 90 otobüs kiralandı. Otel sıkıntısı da yaşandığı için herkes farklı kentlere dağılmak durumunda kaldı.  

Çinlilerin toplamda 7.7 milyon dolar harcaması ise ülke yetkililerini memnun eden kısım oldu. Nitekim Ekonomi bakanı Henk Kamp, firmanın yetkililerini havalimanında karşılayıp Hollanda'yı tercih ettikleri için teşekkür etti. Geçen yıl Hollanda'ya 250 binden fazla Çinli turist gitmişti.

Mayısın başında da Çin merkezli Tiens Group firmasının yöneticisi Li Jinyuan, kuruluşlarının 20. yıl dönümünü kutlamak için 4 günlük Fransa gezisine çıkarmıştı. Infinitus firması da 12 bin 700 personelini 6 günlüğüne Tayland'a götürmüştü.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş