Çelik: O ifadeler alnına yapışır

AK Parti sözcüsü Ömer Çelik, Yunan gazetesinin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef alan çirkin manşetine sert tepki verdi

19.09.2020 18:49:05

AK Parti sözcüsü Çelik: O ifadeler alnına yapışır

AK Parti sözcüsü Ömer Çelik, Yunan gazetesinin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alan çirkin sözlerine sert tepki verdi.

Bir Yunan gazetesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alan hakarete yönelik sosyal medya hesabından paylaşımlarda bulunan AK Parti sözcüsü Ömer Çelik, şu ifadeleri kullandı:

“Yunanistan'da bir gazetenin Cumhurbaşkanımıza dönük çirkin ve alçakça ifadelerini şiddetle kınıyoruz. Bu alçakça yayınların arkasında bazı Yunanlı politikacıların Türkiye hakkındaki zehirli dili var. Bu alçak ifadeler o politikacıların alnına yapışır” ifadelerini kullandı.

“Alnına yapışır”

“Yunanistan'da bir gazetenin Cumhurbaşkanımıza dönük çirkin ve alçakça ifadelerini şiddetle kınıyoruz. Bu alçakça yayınların arkasında bazı Yunanlı politikacıların Türkiye hakkındaki zehirli dili var. Bu alçak ifadeler o politikacıların alnına yapışır.”

“Alçakça İfadeler”

“Türkiye hakkında alçakça ifadeler kullananlar, Yunanistan'ı sadece silah satılacak bir sömürge pazarı gibi görenleri saygıyla karşılıyorlar. Türkiye'nin iyi komşuluk yaklaşımına düşmanlık ediyorlar. Yunanistan'a Afrika'daki eski sömürgeleri gibi davrananları dost zannediyorlar.”

“İade ediyoruz”

“Bazı Yunanlı politikacılar ve alçak ifadeleri kullanan basın organları kendi ülkelerini böyle zavallı duruma düşürüyorlar. Cumhurbaşkanımız hakkında kullanılan alçak ifadeleri Türkiye düşmanı Yunanlı politikacılara iade ediyoruz.”

YORUMLAR (0)