Berat Albayrak istifa etti iddiası

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın resmi Instagram sayfasında yayınlanan açıklamaya göre Albayrak'ın sağlık sorunları sebebiyle bakanlık görevinden istifa ettiği iddia edildi. Konuya ilişkin bakanlıktan henüz resmi bir açıklama yapılmazken, Albayrak'ın Twitter hesabına ulaşılamadığı görüldü.

08.11.2020 19:43:59

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın resmi Instagram hesabından yapılan paylaşım şöyle:

"Yaklaşık beş yıldır sürdürdüğüm bakanlık görevime sağlık sorunlarım nedeniyle devam edememe kararı aldım. Bundan sonraki süreçte artık zamanımı uzun yıllardır zorunluluktan ötürü ihmal ettiğim ve bana desteğini hiçbir zaman esirgemeyen annem, babam, eşim ve çocuklarıma ayıracağım.

Çok büyük hedeflerle çıktığımız bu yolculukta gerçekleşecek olan bayrak değişimiyle yeni gelen arkadaşlarımız Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Büyük ve Güçlü Türkiye hedefine her zamankinden daha kararlı ve emin adımlarla devam edeceklerdir.

son-dakika-hazine-ve-maliye-bakani-berat-13722463_4556_m

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın twitter hesabı nedeni bilinmeyen bir durumdan dolayı twitter hesabının silindiğini ve aynı anda Instagram hesabından istifa ettiği açıklaması sonrası twitter ve Instagram hesapları hacklendi mi sorusu akıllara geldi.

Yeni Şafak English hesabı doğruladı

Yeni Şafak Gazetesinin ingilizce Twitter hesabından Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın istifasını doğruladı.

1144

 

Gazeteci Kütahyalı'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çağrı

Gazeteci Rasim Ozan Kütahyalı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın istifasını kabul etmemesi için çağrıda bulundu.

122

AK Partili siyasetçiden Berat Albayrak'a destek

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, Berat Albayrak'ın istifasına ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tensipleriyle görevine devam etmesini temenni etti. 

966 

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Sayan'dan Berat Albayrak paylaşımı

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın istifasının kabul edilmeyeceğini ümit ettiğini belirtti. Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Sayan sosyal medya paylaşımında şu ifadelere yer verdi;

Berat Albayrak yerli, milli olarak enerjide yaptıklarını ancak anlayanlar ekonomide de Ülkemizin 2023 hedeflerime ulaşması için sayısız hizmeti hayata geçirdiğini göremezler. İstifanın kabul edilmeyeceğini ümit ediyorum. Ülkemizin, Milletimizin ve Ümmetimizin size ihtiyacı var.

98

Melih Gökçek'ten Berak Albayrak tweeti

Sosyal medyayı aktif kullanan siyasetçiler arasında yer alan Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin eski başkanı Melih Gökçek sosyal medyada yaptığı son paylaşımda Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın istifasına üzüldüğünü dile getirdi. Gökçek'in işte o paylaşımı;

BERAT ALBAYRAK... 5 SENEDEN BERİ ÜLKESİ İÇİN BÜYÜK ATILIMLARA İMZA ATAN BİRİSİ... İSTİFASINA ÜZÜLDÜM... #BeratAlbayrakYanındayız

744

 

Ak Parti Grup Başkanı Naci Bostancı: Takdir Cumhurbaşkanımızındır

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın istifasına ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yapan Ak Parti Grup Başkanı Naci Bostancı, Sn. Berat Albayrak bakanımız şahsen açıklama yapmadan mevcut haberler üzerinden değerlendirme yapmak doğru olmaz. Yıllardır bu ülkeye milletimize fedakarca yaptığı hizmetleri biliyor ve ayni şekilde devamını diliyoruz. Konu her bakımdan Sn. Cumhurbaşkanımızın takdirindedir. ifadelerine yer verdi.

5665

Berat Albayrak'ın hayatına dair birçok ayrıntı vatandaşlar tarafından ilgiyle araştırılıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Hazine ve Maliye Bakanı görevine atanan Berat Albayrak kimdir?

BERAT ALBAYRAK KİMDİR?

Berat Albayrak 1 Ocak 1978 tarihinde İstanbul'da doğmuştur. Babasının adı Sadık'tır ve aslen Trabzon'un Dernekpazarı ilçesinin Yenice köyündendir. Lise eğitimini Özel Fatih Koleji'nde yapmıştır. Ardından İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü'nde tamamlayan Albayrak, New York'ta Pace Üniversitesi'nde finans üzerine MBA (Master of Business Administration; İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı) yapmıştır.

1996 yılında meslek hayatına başlayan Albayrak, 1999 yılında profesyonel olarak iş hayatına başlamış ve Çalık Grubu'nun yurtiçi ve yurtdışı şirketlerinde çeşitli görevler üstlenmiştir. 2002 yılında çalıştığı Çalık Holding'in ABD ofisinde Finans Direktörlüğü ile görevlendirildi. Bu esnada New York Pace University, Lubin School of Business'te İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı yaptı. 2006 yılında ABD'den Türkiye'ye dönen Albayrak, holdingin Mali İşler Genel Müdür Yardımcılığı görevine atandı. 2007 yılında Çalık Holding'e Genel Müdür olarak atanmıştır. Albayrak, aynı zamanda grupiçi firmalarda da Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. Finans ve Bankacılık bilim dalında doktorasını, yenilenebilir enerji kaynaklarının finansmanı üzerine tez hazırlayarak tamamladı. 2013 yılının sonunda özel sektörden ayrılarak Sabah Gazetesi'nde köşe yazarı olarak görev alan Albayrak, Marmara Üniversitesinde de Bankacılık ve Finansman alanında ders vermekte, birçok sivil toplum kuruluşunda çeşitli görevler üstlenmektedir.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)