DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Başbakan Yıldırım: En güvenli liman Türkiye

Başbakan Yıldırım, 'Dostlarımızın sığınacakları en güvenli liman Türkiye' yorumunu yaptı...

5 Yıl Önce
2016-11-11 22:43:51

Anadolu Ajansı'nın haberine göre; Başbakan Binali Yıldırım, MÜSİAD EXPO kapanış oturumunda yaptığı konuşmada, "Küresel ticaret daraldıkça, gelişmiş ülkelerdeki büyümeler artık küçülmeye doğru yüz tuttukça, bazı gelişmiş ülkeler, gelişmekte olan ülkelerin kazançlarına göz dikmeye başladı." dedi.

Yıldırım, şöyle konuştu:

"Dolaylı yollardan finansın üzerine konmak için birtakım yollara başvuruyorlar, tedbirler alıyorlar. Bunu yaparken de terörü bahane ediyorlar. İşte böylesine gelişmeleri yaşarken, dostlarımızın, kardeşlerimizin, Asya'dan, Afrika'dan, sığınacakları, yatırımlarını yapacakları en güvenli limanın Türkiye olduğunu buradan bir kez daha sizlerle paylaşmak istiyorum."

"Bu ülkenin evlatları kazandı"

FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin de değerlendirmede bulunan Yıldırım, "Bu darbeyi yendik, tankın gücü halkın gücüne karşı koyamadı ama daha önemlisi, bu darbe sabahı bazı dost bildiğimiz ülkeler şaşkına döndü, sus pus oldular. 'Bize böyle denmemişti.' Kendi aralarında kutlama yapmaya başlamışlar, 'Bizim çocuklar başardı' diye. Ama onların çocukları değil, bu milletin asil evlatları başardı. Kafalarını kiraya vermiş Pensilvanya'daki terör başının adamları değil, bu ülkenin yiğit evlatları kazandı." diye konuştu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş