'Barajı geçemezse hiçbir şey olmaz'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Gül, 7 Haziran seçimleri ve HDP'nin barajı aşmasıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

28.05.2015 12:42:23

AA'da yer alan habere göre, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdulhamit Gül, HDP'nin seçimde baraj altında kalmasının Çözüm Süreci'ni etkilemeyeceğini belirterek, "HDP baraj altında kalırsa Çözüm Süreci daha sağlıklı şekilde ilerler diye düşünüyorum" dedi.

Gül, yaptığı açıklamada, Gaziantep'te ve bölgede son günlerde birilerinin kapı kapı gezip "HDP'ye oy vermezseniz, şöyle olur, böyle olur" şeklinde tehditlerde bulunduğunu söyledi.

Son dönemde HDP'nin "silaha ve tehdide" ağırlık verdiğini savunan Gül, bu yaşananları "baraj altında kalma paniği" olarak değerlendirdi.

Gül, şunları söyledi:

"HDP Genel Başkanı Demirtaş'ın ağabeyi, Kandil'de Türk askerine kurşun sıkan teröristlerle beraber. Böyle birisinin ve bu duruma sessiz kalan birisinin Türkiyelilik hikayesi içerisine ambalajlanarak makyajlanması asla kabul edilemez. Türkiye'de insanların gözünün içine baka baka göz boyamaya çalışıyorlar. Kobani meselesinde her yeri ateşe veren ve 50 vatandaşımızın ölümüne sebebiyet veren Demirtaş'tır. Öncelikle Türk halkından özür dilemeden hiçbir şekilde oy istemeye hakkı yoktur. İnanıyorum ki başta Kürtler olmak üzere tüm vatandaşlarımız sandıkta HDP'nin dökülen makyajı üzerine gereken dersi verecektir."

"MHP bile HDP'nin barajı geçmesi için gayret içerisinde"

Seçim yaklaştıkça tehditlerin arttığına şahitlik ettiklerini belirten Abdulhamit Gül, hem seçim öncesi hem de seçim esnasında şaibe ve tehditler yapılmaya devam edeceğini gördüklerine dile getirdi.

MHP'yi de eleştiren Gül, "Kimsenin gözünden kaçmıyordur. MHP bile hiçbir şekilde HDP'ye yönelik eleştiri geliştirmiyor. Neredeyse MHP bile HDP'nin barajı geçmesi için gayret içerisinde, CHP'si öyle, Paralel Yapısı öyle. Tüm partiler 'AK Parti gitsin' diye kampanya içerisindeler" diye konuştu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

SERKAN SERKAN

VATAN HAYİNİ !!!!!