SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAKORONAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORBİSİKLETÇEVİRİSAĞLIKFOTOVİDEO

Bakan Kurum: İstanbul'da riskli binalarda oturulmasını engelleyeceğiz

İstanbul'daki kentsel dönüşüm çalışmalarıyla ilgili açıklamalar yapan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İstanbul'da vatandaşların riskli binalarda oturmalarını engelleyeceklerini belirtti.

Bakan Kurum: İstanbul'da riskli binalarda oturulmasını engelleyeceğiz
17.2.2020 09:59:59

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, kentsel dönüşüm çalışmaları ve İstanbul'daki durumla ilgili bilgiler verdi.

Bakan Kurum "2012 yılında kentsel dönüşüm seferberliğine başlayıp yaklaşık 1 milyon 350 bin binanın dönüşümünü sağladık. Yeni çıkarılan deprem yönetmelikleriyle yine 5 milyona yakın vatandaşımızın can ve mal güvenliğini teminat altına aldık" ifadelerini kullandı.

"ÖRNEK BİR DÖNÜŞÜM PROJESİ YAPIYORUZ"

Milliyet gazetesinden Abdullah Karakuş'un haberine göre Bakan Kurum şöyle konuştu:

İstanbul'a da hemen hemen tüm ilçelerde çalışmalarımız var. Üsküdar'da çalışıyoruz, Esenlerde 65 bin konutluk çok örnek bir dönüşüm projesi yapıyoruz. Bu dönüşümün çerçevesinde yaptığımız rezerve alanlarda ürettiğimiz konutlarla birlikte çeper ilçelerdeki dönüştürülmesi gereken alanlara öncelik verecek ve o alanlardaki dönüşümü sağlayacak konutların üretilmesini sağlıyoruz.

'ENGELLEYECEĞİZ' VURGUSU

Başakşehir'de, Güngören'de, Kâğıthane'de, Beyoğlu'nda, Bağcılarda, Kartal'da belirlediğimiz alanlarda risk durumuna göre hızlı bir şekilde bu dönüşüm süreçlerine girdik. Gaziosmanpaşa'da yine 5 bine yakın bağımsız bölümün dönüşümünü yapıyoruz.

İstanbul'da vatandaşlarımızın riskli binalarda oturmasını engelleyeceğiz.

ELAZIĞ'DA KENTSEL DÖNÜŞÜM

Elazığ'da vatandaşlarımız, 'bu bina riskli, bu binada oturmaman gerekiyor' dediğimizde 'Allah razı olsun devletimizden, devletimizle beraberiz' dışında hiçbir şey duymadım. 'Bizim evimizi niye yıkıyorsun, yıkılması gerekiyorsa buyurun yıkın devletimiz var olsun' dediler. Bu bizi çok mutlu etti. İnşallah güzel bir Elazığ olacak, güzel bir Türkiye olacak. Buradan hareketle inşallah ülkemizin bütün dönüştürülmesi gereken alanlarının belediye başkanlarımızla, vatandaşımızla birlikte yapacağız...

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR