SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORRAMAZANÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO
Bakan Akar'dan Yunanistan'a uyarı

Bakan Akar'dan Yunanistan'a uyarı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Yunanistan'ın adaları silahlandırması ile ilgili uyarıda bulundu.

Bakan Akar'dan Yunanistan'a uyarı
20.4.2019 09:34:31

Milli Savunma Bakanlığında yapılan ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin komuta kademesinin de yer aldığı toplantıya katılan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ege ve Akdeniz'deki gelişmeler hakkında açıklamalarda bulundu.

TÜM KOMŞULARIMIZIN AYNI ŞEKİLDE DAVRANMASINI BEKLİYORUZ

Türkiye'nin hiçbir zaman uluslararası antlaşmaları ihlal etmediği ve bu anlaşmalara saygılı olduğunu dile getiren Akar, "İyi komşuluk ilişkilerinden yanayız. Tüm komşularımızdan da aynı şekilde davranmalarını bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

GEREKLİ TEDBİRLERİN ALINMASINI BEKLİYORUM

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, ''Gayri askeri statüdeki adaların silahlandırılmasıyla uluslararası hukuk ve antlaşmalar açıkça ihlal edilmektedir. Yunan meslektaşımdan samimi, yapıcı, iyi ilişkilerimiz çerçevesinde bu ve diğer konularda gerekli tedbirleri almasını bekliyorum. Öte yandan, uluslararası hukuktan kaynaklanan hak ve menfaatlerimizin korunmasında Türkiye'nin son derece kararlı olduğu herkes tarafından bilinmektedir." dedi.

BİR TEDBİRDİR

Ayrıca Akar S-400 konusuna da değinerek, "S-400 hava ve füze savunma sistemi alımı, hava ve füze tehdidine karşı ülkemizin savunmasına yönelik bir tedbirdir. Bilindiği üzere, Yunanistan ve diğer bazı NATO müttefiklerinde de S-300 hava savunma sistemi bulunmaktadır. Ülkelerin bu konudaki kararlarını saygıyla karşılıyoruz. Son olarak, Türkiye bir NATO müttefiki olarak ve ikili ilişkilerinde tüm yükümlülüklerini yerine getirmekte, bölge ve dünya barışına katkı sunmaya devam etmektedir." diye konuştu.

 


    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR