DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Alevi ailelere yönelik bir provokasyon daha: 3 evin duvarına ''gebereceksin'' yazıldı

İstanbul Sultangazi'de bir apartmanda oturan 3 Alevi ailenin evinin girişine çarpı işareti konularak ‘gebereceksin’ yazıldı.

2 Yıl Önce
2019-12-16 15:08:30

İstanbul'un Sultangazi ilçesinde bir apartmanda, Alevilerin yaşadığı dairelerin önüne çarpı işareti konularak 'Gebereceksin' yazıldı. Kimliği belirsiz kişilerce yazılan yazılar sonrası aileler polisi arayarak durumu bildirdi. Daha sonra ise polisler olay yerine gelerek parmak izi incelemesi yaptı.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

İstanbul Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, Sultangazi ilçesindeki bir apartmanın merdiven boşluğuna kalemle "(X) işareti ve gebereceksin" yazılmasıyla ilgili İlçe Emniyet Müdürlüğü çalışma başlattı.

Yazıyı yazan şüphelinin söz konusu apartmanda ikamet eden İ.G. adlı kadın olduğu tespit edilirken, kadın gözaltına alındı.

Şüphelinin, ifadesinde; "Konunun apartmandaki 'çöp ve aidat' husumetinden kaynaklandığını, bir anlık öfkeyle komşusunu 'korkutmak için' yazdığını ve yine kendisinin sildiğini, yazdıklarının herhangi bir mezhepsel ayrılık veya başka bir maksat taşımadığını ve yaşananlardan pişmanlık duyduğunu" beyan ettiği bildirildi.

"DEFOL ALEVİ" YAZILMIŞTI

Kasım ayı sonunda da İzmir Gaziemir'de Alevi bir ailenin evinin duvarına ‘Defol Alevi' yazılarak, çarpı işareti konulmuştu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

İsmail Yenice

Fitne Fesat Piyonları beşkoldan saldırıya geçti...

Görüş Bildir Bizimle Paylaş