DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

AK Partili isimden Gülen iddiası

AK Parti Grup Başkanvekili Ünal, '28 Şubat döneminde Fetullah, askerin ve darbecinin önünde kuzu gibiydi.'' dedi.

7 Yıl Önce
2015-06-02 19:13:39

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, "28 Şubat döneminde Fetullah, askerin ve darbecinin önünde kuzu gibiydi. Hatta askerlere 'Bütün kurumlarımın anahtarını size verebilirim' diyordu. Darbeci askerin önünde süklüm büklüm olanlar bugün milletin iradesiyle seçilmiş hükümetle neden savaşıyorlar sizce" dedi.

Afşin Öğretmenevi'nde muhtarlarla bir araya gelen Ünal, AK Parti iktidarında yaşanan önemli gelişmeleri anlatan büyük fotoğrafa iyi bakılması gerektiğini söyledi.

AK Parti'nin kurucusu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, her muhtarla ayrı ayrı görüşeceğini belirterek, "Muhtar dahi olamaz" diyenlere inat, bu ülkede muhtarların ne kadar kıymetli ve önemli insanlar olduğunu ortaya koyduğunu ifade eden Ünal, muhtarların da bunun bilincinde olduğunu kaydetti.

Türk, Kürt, Alevi ve Sünni gibi ayrımcılıklara karşı olduklarını dile getiren Ünal, AK Parti'nin iktidara gelmesinden bu yana her bir bireye sahip çıktını belirtti.

"Türk milleti için ne yaptılar"
MHP'nin Türk, HDP'nin ise Kürt milliyetçiliği yaptığını, CHP'nin de "Cumhuriyetin sahibiyim" dediğine dikkati çeken Ünal, "Bu milletin sahibe ihtiyacı yok. Bu milletin sahibi tarih boyunca Cenab-ı Allah olmuştur. Ben 'milliyetçiyiz' diye geçinenlere soruyorum. Türk milleti için ne yaptılar? Milliyetçilik o milleti sevmekle ve aşık olmakla alakalıdır. 13 yıldır bunu biz yapıyoruz" diye konuştu.
Türkiye'nin gelişimine ve büyümesine engel olmak isteyenlere karşı AK Parti'ye desteğin devam etmesini isteyen Ünal, şöyle devam etti:
"Bu ülkede egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. CHP'nin ve MHP'nin 'Milletten onay almayan hiç kimse millet adına bir yetkiyi kullanamaz, demesi gerekmiyor mu?' Ama CHP ve MHP bu Pensilvanya'dakine hiç laf söylediğini duydunuz mu? Buna 'Yahu sen bu egemenlik hakkını kimin adına kullanıyorsun. Bu gazetelerine emir veriyorsun bu devletin içerisine sızdırdığın savcıya hakime emir veriyorsun, hangi hakla hangi yetkiyle veriyorsun' demiyor. 28 Şubat döneminde Fetullah, askerin ve darbecinin önünde kuzu gibiydi. Hatta askerlere "Bütün kurumlarımın anahtarını size verebilirim" diyordu. Darbeci askerin önünde süklüm büklüm olanlar bugün milletin iradesiyle seçilen hükumetle neden savaşıyorlar sizce."

"Uluslararası başkentlerin gazeteleri ile aynı dili konuşuyorlar"
Eski Türkiye'nin kapılarını tekrar açmak isteyenlerin, uluslararası başkentlerin gazeteleri ile aynı dili konuştuğunu vurgulayan Ünal, onların Türkiye'ye neden düşman olduğunu anladığını fakat içeridekilerin niye düşman olduğunu vatandaşın vicdanına bıraktığını kaydetti.

Ünal, Abdullah Öcalan'ın derdest edilip Türkiye'ye tesliminin ardından, MHP'nin terörü bitirme imkanı varken neden bitirmediğini açıklamasını istedi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

ZABADANİ

suriye ordusu 4 taraftan kuşatmış kenti.nusra teröristleri ateşkes istemiş.ordu acele etmeden 'eze eze' az zayiatla nusrayı yok ediyor.. heh :).nusra yabancı terörist gurup ve el-kaide şubesidir. Suriyeli yok aralarında !

Görüş Bildir Bizimle Paylaş