DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin:

26.05.2015 21:37:25
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, bugün Hakkari'de açılan Selahaddin Eyyubi Havalimanı'na ilişkin, "Hakkari'ye böylesi önemli bir hizmet getiriliyor, havaalanı yapılmış, açılıyor, ortada yoklar. Hiçbir HDP'li milletvekili yok, belediye başkanı yok. Hakkari Belediye Başkanı neden yoksun? Niye yoksunuz? Sanki hizmet getirdiler diye üzüntülerinden çatlayacaklar" dedi.

Şahin, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından Karabük'ün Yenice ilçesi Kelemen mevkisinde yapılan köprünün açılış törenindeki konuşmasında, ulaşım ve ulaştırma denince bundan sonra hep akla AK Parti'nin geleceğini söyledi.

Hükümetleri döneminde bu alanda yapılan çalışmaları örneklerle anlatan ve daha yapacakları çok iş olduğunu aktaran Şahin, Hakkari'de Selahaddin Eyyubi Havalimanı'nın bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından açıldığını hatırlattı.

Hakkari'nin Türkiye'nin tıpkı Karabük gibi bir ili olduğunu ancak maalesef hep terörle anıldığını belirten Şahin, "Biz oradaki insanların da her türlü hizmete layık olduğuna inanıyoruz. Onlar da Türkiye Cumhuriyeti'nin birinci sınıf vatandaşı. Bölücü terör örgütü maalesef oralarda çok yanlış işler yaptı. 30 yılı aşkın sürede ne cinayetler işledi. Ama o yöre halkı için değil. O insanlara zarardan başka hiçbir faydası olmamıştır" diye konuştu.

Hakkari Selahaddin Eyyubi Havalimanı'nın geciktiğinden bahseden Şahin, "Neden biliyor musunuz? İkide bir teröristler gelerek müteahhit firmanın araçlarını yaktı, işçileri kaçardılar. Bu nasıl yöre halkını temsil eden bir örgüttür, bu örgütün bir partisidir. Devlet hizmet getiriyor, havaalanı yapıyor. 'Yapmayın, yakarım, yıkarım, insanlarınızı kaçırırım'. O örgüt ve bu örgütün siyasi uzantıları orada yaşayan kürt kardeşlerimizin en büyük düşmanıdır. Düşman olmasalardı bu havaalanının yapımına bu kadar mani olmazlardı" sözlerine yer verdi.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın Hakkari milletvekili olduğunu söyleyen Şahin, şöyle devam etti:

"Benim Karabük milletvekili olduğum gibi o da Hakkari milletvekilidir. Hakkari'ye böylesi önemli bir hizmet getiriliyor, havaalanı yapılmış, açılıyor, ortada yoklar. Hiçbir HDP'li milletvekili yok, belediye başkanı yok. Hakkari Belediye Başkanı neden yoksun? Niye yoksunuz? Sanki hizmet getirdiler diye üzüntülerinden çatlayacaklar. İnsan sevinir, 'benim yöreme hizmet geldi' diye. Siz nasıl seversiniz memleketinizi. Temsil ettiğiniz insanları böyle mi seversiniz?"

- "AK Parti muhaliflerinin umudu oldu"

"AK Parti muhaliflerinin umudu oldu. AK Parti'yi iktidardan uzaklaştırmak isteyenlerin en büyük umudu bu parti ve Selahattin Demirtaş ile eş başkanları" diyen Şahin, şöyle devam etti:

"Neden? barajı aşarlarsa AK Parti'nin daha az milletvekili çıkaracağını hesap ediyorlar. CHP'si, MHP'si, tüm diğer partiler. O Pensilvanya'dan yönetilen örgüt ve illegal birçok örgüt. 'HDP barajı aşsın AK Parti'ye zarar versin'. Bunlar HDP'yi destekleyebilirler, HDP'nin başarılı olması için temennide bulunabilirler. Önemli olan sizin ne dediğinizdir. Sizin hangi partinin yanında yer alacağınız önemlidir. Onlar şu anda terör örgütünün uzantısı partinin yanında yer alıyorlar. Ben de aziz milletimizi AK Parti'nin yanında olmaya davet ediyorum."

- "Bunlara asla pabuç bırakmayacağız"

"Bu bir parti çekişmesinden çıkmış ülkenin bekası sorunu haline gelmiştir. Bu millete, bu devlete, bu bayrağa hep birlikte sahip çıkacağız" diyen Şahin, "Türkiye'nin yolunu kesmek isteyen, büyümesinden, gelişmesinden rahatsız olan muhalifler var. Dışarıda da var, içeride de var. Onlar yolumuza taş koymaya çalışıyorlar ama milletimiz bu işin farkında. Bunlara asla pabuç bırakmayacağız" diye konuştu.

Televizyonda yayınlanan Diriliş "Ertuğrul" dizisinden bahseden Şahin, "Her devirde toplumların içerisinde Kurtoğulları olmuştur. Diriliş Ertuğrul dizisinde Süleyman Şah'ı alaşağı etmek isteyen onun en yakın arkadaşlarından Kurtoğlu diye biri var. Amanos Dağları'nda Tapınakçıların kalesi. Orada Haçlı seferlerini düzenleyen bir zat. Onunla temasta, ondan para yardımı alıyor. Süleyman Şah'ı ve onun oğlu Ertuğrul'un başa geçmesini engellemeye çalışıyor ama engelleyemediler" şeklinde konuştu.

Şahin, sözlerini şöyle tamamladı:

"Tarihi okuyanlar bilir. Ertuğrul daha sonra Anadolu'ya geldi. Onun oğlu Osman Gazi Osmanlı Devleti'ni kurdu ve bu devlet sonra koskoca bir imparatorluk oldu. Dolayısıyla Kurtoğulları olacak, ona yardım eden Karabudaklar olacak ama amaçlarına hiçbir zaman ulaşamayacaklar. Amanos Dağları'nda Kayı boyunun önünü kesmeye çalışanlar şimdi okyanus ötesinden Türkiye'nin önünü kesmeye çalışıyorlar. Oradan aldıkları talimatlarla bu hareketin önünü kesmeye, Erdoğan'ın, Davutoğlu'nun önünü kesmeye çalışıyorlar ama avuçlarını yalayacaklar."

Şahin, konuşmasının ardından Karabük Valisi Orhan Alimoğlu, Kalkınma Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, AK Parti Karabük Milletvekili Osman Kahveci ve öteki ilgililerle isminin verildiği köprünün açılış kurdelesini kesti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

alia57

DIYALOG:Demirel:Dün dündür;bu gün bu gündür!Ölüm: Gün,bu gündür...

Görüş Bildir Bizimle Paylaş