DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

AK Parti 'dava adamlarını' dışlıyor mu?

Diriliş Postası Genel Yayın Yönetmeni Hakan Albayrak, 'AK Parti’de dava adamları dışlanıyor' edebiyatına son' adlı yazısında 'AK Parti içerisindeki İslamcıları dışladılar' düşüncesini eleştirdi.

7 Yıl Önce
2015-06-04 12:37:19

Diriliş Postası Genel Yayın Yönetmeni Albayrak, partideki İslamcıların tasviye edildiği eleştirilerine yanıt verdiği yazısında ayrıca bu düşünceyle hareket edip seçimlerde 'AK Parti'ye ders verme' isteğinde olan seçmene de seslendi.

İşte Hakan Albayrak'ın yazısı

AK Parti'ye yönelik eleştirilerin pek çoğunu haklı bulmakla beraber arabesk tadındaki “Nerede o eski AK Parti” muhabbetini çok saçma bulduğumu belirtmeliyim.

Bana “Bidayetteki AK Parti mi yoksa şimdiki AK Parti mi?” diye sorsanız hiç tereddüt etmeden –ama hiç mi hiç tereddüt emeden- şimdiki AK Parti derim. Kesinlikle daha İslamcı bir AK Parti bu.

“İslamcıları dışladılar, bu davanın asıl çilesini çekenleri itip kakıyorlar” gibi genellemeleri de pek arabesk buluyorum. Şu bakanlıkta veya falanca il yahut ilçede sevimsiz kadrolar oluşmuş olabilir ama başka bir bakanlıkta veya filanca il yahut ilçede de zımba gibi bir kadro oluşmuştur.

Şuradan başlayalım: “İslamcılar dışlanıyor” diyen herkes Recep Tayyip Erdoğan kadar, Ahmet Davutoğlu kadar İslamcı mı acaba? İslamcılık bir yana, onlar kadar mütedeyyin mi gerçekten? Aile hayatları onlarınki kadar düzgün mü? Çocukları onlarınki kadar dava ehli mi? Hepsinin çocuklarını Bilal Erdoğan gibi Rabia eylemlerinde, Sümeyye Erdoğan gibi Avrupalı Müslümanlarla dayanışma eylemlerinde görebiliyor muyuz?

“Dava diye bir şey kalmadı” diyenler var yahu! Nasıl derler bunu? Mavi Marmara Şehidi Furkan Doğan'ın babası Gazze'yle dayanışmayı ve genel olarak da İttihad-ı İslam'ı temsilen neredeyse cebir marifetiyle (Yapmayın etmeyin demesine rağmen) seçilecek yerden milletvekili adayı gösteriliyor. Mustafa Şentop, Abdülhamit Gül veya Nihat Nasır gibi “Haza İslamcı” denilecek adamlar milletvekili aday listelerinde dolu. Mustafa Kemal olmasaydı da olurduk dediği için Kemalistlerin linç kampanyalarına maruz kalan Eyüp Gökhan Özekin büyük gürültüler göze alınarak baştacı ediliyor. TİKA'nın başında Nuri Pakdil muhibbi bir dava adamı olan Serdar Çam var. TOKİ'nin başına geleneksel İslam şehirciliğini ve mahalle sıcaklığını ihya etmeyle ‘kafayı bozan' M. Ergün Turan getirildi.  AFAD ve Kızılay kadroları dünyaya aşk ve şevkle esenlik dağıtıyor. TRT'de en büyük ehemmiyeti Diriliş ve Filinta'ya -dolayısıyla Osmanlı'nın aziz hatırasının ihyasına- veren bir kadro işbaşında… Emin olun, sbaha kadar sayarım böyle!

Yok idealizm bitmişmiş, yok herkes keseyi doldurmak derdindeymiş, yok emanet ehline verilmiyormuş!… Yer yer elbette var bu sorun, İslam tarihinin neredeyse başından beri var, ama böyle vahşi bir genelleme olmaz ki! Dünya çapında bir ekonomi otoritesi olan, küresel krizi bu memleketin kapılarından geri çeviren Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın ne kötülüğünü gördünüz? İsminin karıştığı en ufak bir sevimszilik duydunuz mu? Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in ve Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz'ın çalışkanlığı, şaibesziliği mi batıyor? Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı da –artık Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da takdir ettiiği gibi- memleketin hayrından başka bir şeyin kavgasını vermeyen lekesiz, tertemiz, pırıl pırıl  bir bürokrat. Paranın başındaki adamlar bunlar, hazineyi bekleyenler bunlar. Bir tanesine bir tek laf edemeyip de sanki memleketin servetini talan etmeyi meslek edinen bir kadro işbaşındaymış gibi bir hava oluşturmaya çalışan Gülecilerin söylemlerine itibar etmek nasıl şey? Olacak şey değil.

Milli İstihbarat Teşkilatı Hakan Fidan'a emanet edilmiş, Hakan Fidan'a! İsrail'in en nefret ettiği adama!

Enereji Bakanlığı'nın başında Taner Yıldız var; enerji savaşlarının orta yerinde küresel güçlerle aşık atarak Türkiye'ye prestij, siyasi emniyet ve dahî para kazandıran adam!

Adalet Bakanımız (eski müsteşar) Kenan İpek; “Paralel Devlet Yapılanması”nın köküne kibrit suyu döken, 28 Şubat mağduru mahkumları özgürlüklerine kavuşturmak için gecesini gündüzüne katarak çalışan adam!

Sonnra, devasa dersane enkazını kaldrımak için yırtınan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı…

Almanya'da çocukları ellerinden alınan ailelere kadar bütün mağdurların, mazlumların, kimsesizlerin imdadına yetişmek için varını yoğunu ortaya koyan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam…

Bunlara laf söyleyin hadi; ne diyeceksiniz?

Emanetin ehline verilmediği yerler vardır, 80 milyonluk bir memleketin onbinlerce kurum ve kuruluşu sözkonusu, ama “Emanet ehline verilmiyor” diye genelleme yapmak azîm bir haksızlık olur bu hükümete.

Bunları yazma ihtiyacını hissettim, dahasını da yazabilirim ve yazarım belki de; çünkü “AK Parti'ye ders vermek isteyen bazı İslamcı seçmenlerin dikkatine” başlıklı yazımdaki bazı ifadelerin “AK Parti'yi kerhen de olsa destekleyelim, elimiz mahkûm” bağlamında değerlendirilmesinden endişe ediyorum.

Ben AK Parti'yi beğeniyorum kardeşim. Beğenmediğim yönleri var ama öncelikle beğeniyorum. Bu önemli.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Durali Erdogan

Resme bütüncül bakan kişi Hakan beyin görüşüne katılır.Detaylarda boğulanların elbette söyleyecekleri sözler bitmez!

nazmi uçkan

islamcıların asıl sorunu beklentisiz olamamak,kendini vazgeçilmez zannetmek,yaptığı hizmetleri ALLAH rızası için yapmamak,karşılığını istemek.elbette hükümetinde bildiğimiz yada bilmediğimiz hataları vardır.kanaatım şudur;hakkıyla vekilliği bir dönem yapan,ikinci kez aday olmaz.ne demişti hz. ömer;bir evden bir kurban yeter.ancak yapılanları görmemek,hayalleri idrak edememek hiçde doğru değil.

ahalid

hakan bey selamün aleykum .. hesabı seçimden sonra sorulacak konular vardı ya seçimden sonra yazmanı ve herkesten bu konuları sana bildirmeni istemeniz lazım ki en azından yanlışlara ortak bir karşı çıkış olsun...

mehmet yılmaz

bazıları ak partinin eleştirilmesine bile tahammülleri yok. nerdeyse ak partiye tapacaklar. hatta tapanlar bile var. çok ilginç, bu güzelim din kimlere nasıl anlatılmış. meselyi sadece din üzerinden ve yanlış din algısı üzerinden okumak bırakın ak partiyi toplumun inanç temellerini bile sarsarsınız. biz türkiye gibi çok problemli bir coğrafyada yaşıyoruz. ak partide bu bütünün bir parçası, olayı bir bütün olarak ele almadığımız müddetçe teşhisde yanlış olur, tedavide yanlış olur.

hasan binici

sayın albayrak'ın adamlığını yapacak bir davası mı varmış? yada akp nin adamlığını yapacak bir davaları mı varmış merak ediyorum ?13 yıldır hala bu soru soruluyorsa demek ki bir problem var.yoksa 13yıldır iktidarda olan bir islamcı -tırnak içinde islamcı- partiye hala bu yollu serzenişler yapılır mıydı, değil mi?

ebumusab

receb tayyib erdogan ismi demekki cok buyuk goruluyorki hicbir hata kabul edilmiyor. birde boyle bakmak gerekli belkide. baskalarını kotuleyerek kendini dogrulamak ahmakların isidir.

Berlin Berlin

kardeşler, biz İslamcı olmadığımız halde kendimize nazara fevkalade İslamcı bulduğumuz akp ye oy veriyoruz da size ne oluyor neyi bu kadar beğenmiyorsunuz nasıl bu kadar kendinizden eminsiniz. üç kuruşluk bencilliğiniz yüzünden memleketi yakacaksınız. ama en önce siz yanacaksınız, en önden. chp yi mhp yi hdp yi bir düşünün kendinize gelin.

rabia ak

Ben beğenmiyorum kardeşim süleyman soylu dan hiç bahsetmemişsin partiyi bitirmek için özel bir çaba harcıyor adam.ayrıca madem bu kadar güçlüler S.T.A nerde seçime 4 aya gelemezlermiydi.Bimer kimseye cevap vermiyor.böyle çalışılır mı.

Müştak baba

Görebildiğim şeyden sadece üzüntü duyuyorum...

Faruk Tarhan KURU

Hasan Binici Bey'in yorumunu hafif buldum. Hakan Albayrak Bey'in tüm çalışmalarını takip mi ediyor da böyle 'adamlık' ahkamı kesmiş. Sayın Albayrak'ın yorumlarına katılıyorum ancak en üstten en alta kadar kaliteli insanların kadrolara dahil edilmesini istiyoruz. Allah(cc) Erdoğan ve ekibinin ayaklarını adalette sabit kılsın.

SON VİDEOLAR

Görüş Bildir Bizimle Paylaş