SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORBİSİKLETÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO
ABD Senatosu Ermeni tasarısını kabul etti

ABD Senatosu Ermeni tasarısını kabul etti

Beyaz Saray'ın daha önce üç kez geçmesini engellediği Ermeni tasarısı, Demokrat Senatör Menendez tarafından dördüncü kez Senato'ya sunuldu ve kabul edildi.

ABD Senatosu Ermeni tasarısını kabul etti
12.12.2019 21:13:13

TIMETURK | HABER MERKEZİ

Daha önce Beyaz Saray'ın hamlesiyle Cumhuriyetçi Senatörler Lindsey Graham ve David Perdue tarafından engellenen Ermeni tasarısı, Demokrat Senatör Bob Menendez ve Cumhuriyetçi Texas Senatörü Ted Cruz tarafından dördüncü kez Senato'ya sunuldu ve kabul edildi.

Geçen ay Temsilciler Meclisinden de geçen tasarı Trump'ın masasına gönderilecek.

Tasarıya ilişkin Senato Genel Kurulunda yapılan oturumda, kurulda hazır bulunan senatörlerden oylamaya karşı çıkan olmadı.

Senatonun bu konudaki görüşünü yansıtan bir düzenleme olan karar tasarısının, yasal olarak herhangi bir bağlayıcılığı bulunmuyor.

Daha önce Beyaz Saray'ın da devreye girmesiyle Cumhuriyetçi senatörler Lindsey Graham ve ardından David Perdue, tasarının oylanmasını engellemişti.

29 Ekim'de Temsilciler Meclisi Genel Kurulunda yapılan oylamada da 11 "hayır" oyuna karşılık, 405 "evet" oyu ile 1915 olaylarını "soykırım" olarak tanıyan bir karar tasarısı kabul edilmişti.

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR