DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

45 öğrencisini palayla katlettiler

İnsan kaçakçılarının Malezya ve Tayland'da iş bulma vaadiyle kandırarak açık denizde ölüme terk ettiği Arakanlı Müslümanların, Endonezya'nın Açe eyaletinde yerleştirildikleri Kuala Langsa kampında 681 göçmen yaşam mücadelesi veriyor.

7 Yıl Önce
2015-05-30 14:02:46

Yaşadıkları dramı Yeni Şafak'a anlatan Muhammed Yakup isimli bir göçmen, Burma'da öğretmen olduğunu ve Budistlerin kendilerine yaptıkları zulümden kaçtığını söyledi.

YARDIMLAR SÜRÜYOR

Yakup, "Öğretmenlik yaptığım süreçte Budistler tarafından 45 öğrencim palalar ile öldürüldü. Bana da işkence yaptılar. Öldürülen çocuklardan bir kısmı hafızdı" diye konuştu. Çaresiz göçmenlere yardım ulaştıran İHH'nın Dış İlişkiler Sorumlusu Kerim Akova ise, "Öncelikli olarak kamplardaki çocukların ve insanların giyecek, içme suyu, gıda ihtiyaçlarını karşılamaya başladık. Çeşitli hijyen malzemeleri, battaniyeler, ileriye yönelik olarak kalıcı barınma yerlerinin sağlanması için çalışmalarımız sürüyor" dedi. Uluslararası Mülteci Hakları Derneği Kurumsal İlişkiler Başkanı Fikret Özgül ise, “Bu konuda üzerimize düşen görevi yapacağız ve yardımlarımızı sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

muro

Yalan haberler emperyalist medyanin Isid hakkinda yaptigi haberlerdir. Allah bunlari da goruyor. Emperyalizmin tetikcisi pyd ve pkk cetesinin yaptiklarini da. Kimlerden destek aldigini da. Allah sadece kendi yolunda mucahede edenlerle beraberdir

Görüş Bildir Bizimle Paylaş