DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

2021 Kadınlar Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda Türkiye'nin rakipleri kimler?

Potanın Perileri'nin Avrupa Şampiyonası'ndaki rakipleri belli oldu. Peki 2021 Kadınlar Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda Türkiye'nin rakipleri kimler? Türkiye Kadınlar Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda hangi ülkelerle eşleşti? Türkiye, 2021 FIBA Kadınlar Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda C Grubu'nda Bosna Hersek, Slovenya ve Belçika ile eşleşti.

08.03.2021 14:53:53

Potanın Perileri'nin Avrupa Şampiyonası'ndaki rakipleri belli oldu. Peki 2021 Kadınlar Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda Türkiye'nin rakipleri kimler? Türkiye Kadınlar Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda hangi ülkelerle eşleşti? Türkiye, 2021 FIBA Kadınlar Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda C Grubu'nda Bosna Hersek, Slovenya ve Belçika ile eşleşti.İ

İşte 2021 Kadınlar Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda Türkiye'nin rakipleri

Türkiye, 2021 FIBA Kadınlar Avrupa Basketbol Şampiyonası'ndaki rakipleri belli oldu. İşte Türkiye'nin karşılaşacağı ülkeler;

Türkiye C Grubu'nda Bosna Hersek, Slovenya ve Belçika ile eşleşti.

Kadınlar Avrupa Basketbol Şampiyonası nedir?

EuroBasket Kadınlar ya da EuroBasket Women, her 2 senede 1 kez FIBA Avrupa üyesi ülkeler arasında düzenlenen uluslararası kadınlar basketbol turnuvası. Turnuva aynı zamanda Olimpiyat Oyunları ve Dünya Kadınlar Basketbol Şampiyonası'na katılabilmek için bir ön eleme turnuvası görevi de görmektedir.

İlk EuroBasket Kadınlar turnuvası 1938 yılında düzenlendi ve bu ilk turnuvayı İtalya finalde Litvanya'yı yenerek kazandı. 1950 yılından itibaren düzenli olarak her 2 senede 1 düzenlendi.

EuroBasket Kadınlar 'nı 21 kezle en çok kazanan takım Sovyetler Birliği iken, Rusya da 2003, 2007 ve 2011 yıllarında bu turnuvayı 3 kez kazanmıştır.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş