DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

13 FETÖ'cü gazeteciye tutuklama talebi

FETÖ'nün medya yapılanmasında yer aldıkları gerekçesiyle yargılanan 13 gazeteci savcılık sorguları ardından tutuklamaya sevk edildi.

5 Yıl Önce
2017-04-14 20:33:07

Sabah'ın haberine göre, FETÖ'nün medya yapılanması içerisinde yer aldıkları iddiasıyla haklarında açılan davada geçtiğimiz günlerde yasa dışı şekilde tahliye edilmek istenen 13 şüpheli ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

Haklarında yürütülen başka bir soruşturma çerçevesinde tahliye olduktan sonra gözaltına alınan ve İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nden tutulan 13 şüpheli, bugün İstanbul Adliyesine sevk edildi.

Soruşturmayı bizzat yürüten İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı İrfan Fidan şüphelileri tutuklamaya sevk etti.

Sevk yazısında aralarında Gökçe Fırat Çulhaoğlu, Oğuz Usluer, Abdullah Kılıç ve Atilla Taş'ın de bulunduğu şüphelilerin FETÖ'nün medya yapılanması içerisinde yer aldıkları, üst düzey yöneticileri ile irtibatları belirlendiği, 15 Temmuz kanlı darbe girişimi eyleminin etki ajanlığı görevini ifade ettikleri kaydedildi. Şüphelilere anayasal düzeni bozmak ve hükümeti yıkmaya teşebbüs suçlaması yöneltildi.

Bilindiği gibi 21 şüpheli hakkında tahliye kararı veren İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, açığa alınmış, HSYK tarafından haklarında soruşturma başlatılmıştı. .

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş