DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

10. Boston Türk Belgesel ve Kısa Film Yarışması

10. Boston Türk Belgesel ve Kısa Film Yarışması

26.05.2015 21:33:53
" Kuzey Amerika'nın ilk ödüllü Türk belgesel ve kısa film yarışması olan 10. Boston Türk Belgesel ve Kısa Film Yarışması'na başvurular başladı.

ABD'nin Boston kentinde 2006 yılından beri her yıl düzenlenen yarışmaya yönetmen ve yapımcılar her kategoride tek filmle katılabilecek. Başvuruları 1 Eylül'de sona erecek yarışmanın finalist filmleri 6-14 Kasım'da Boston Güzel Sanatlar Müzesi, Boston Üniversitesi ve Goethe Enstitüsü'nde seyirci ile buluşacak.

Seyircilerin "En İyi Belgesel" ve "En İyi Kısa Filmi" belirlemek için oy kullanacağı yarışmada jüri, filmlere özel mansiyon ödülleri de verecek. Jüride Harvard Film Arşivi Direktörü Haden Guest, film eleştirmeni Peter Keough, Boston Güzel Sanatlar Müzesi Film Küratörü Carter Long gibi film konusunda saygın isimler yer alıyor.

Ödül alan filmler 2016'da 15. Boston Türk Film Festivali programında da gösterilecek.

Türkiye'de ve dünyadaki tüm yönetmen ve yapımcılara açık ödüllü yarışmaya başvuruda bulunacak filmler için herhangi bir konu ve zaman kısıtlaması bulunmuyor. Ancak filmlerin yarışma başvuru tarihinden önceki iki yıl içinde çekilmiş ve İngilizce altyazılı olması şartları aranıyor.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

zekeriya şahin

bu iki güzide insan yıllardır aynı dava etrafında yol arkadaşlığı yapmışlar tabiki görüş ayrılukları olabilir devlet yönetiyorlar istişare anında farklı şeyler söyleyebilirler hiç kimse endişeye kapılmasın onlar yine davalarına sahip çıkaçaklar abdullah gül bizim bahçemizin gülüdür kendisini cumhur başkanı yapmamak için olmadık manşetler atan o malum gazetelerin gazına geleçek kadar bilgisiz degildir bu ülkeyi bu ümmeti herkesden fazla düşünür bu tekerin onüne taş koymaz diye düşünüyorum koyarsa ne olur bir tane daha abdullatif şener imiz olur

Görüş Bildir Bizimle Paylaş