DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

16,1658 ₺

EURO

17,3431 ₺

ALTIN

967,74 ₺

BİST

2.375,00 ₺

'Rusya, Kırım'ı askeri tahkimata dönüştürdü'

NATO Genel Sekreter Vekili Mircea Geoana “Rusya, Kırım'ı Avrupa ve dünyanın diğer bölgelerindeki istikrarı tehdit eden bir askeri tahkimata dönüştürdü.” dedi.

2 Yıl Önce
2020-02-16 15:14:56

Kırım Haber Ajansı'nda yer alan habere göre 56. Münih Güvenlik Konferansı (MSC 2020) çerçevesinde düzenlenen Ukrayna etkinliğinde konuşan NATO Genel Sekreter Vekili Mircea Geoana, “Karadeniz stratejik öneme sahip. Biz buradan konuşurken tam şu an Rusya kendi güç etkisini Kırım'dan Doğu Akdeniz ve Kuzey Afrika bölgelerine yayıyor. Sahip olduğu tüm güç araçlarını etkili bir şekilde kullanabilmek için Kırım'ı en önemli askeri tahkimatlardan biri haline getirdi” diye kaydetti.

NATO müttefiklerinin Ukrayna'ya verdiği kapsamlı siyasi ve pratik destek tutumunun değişmediğini belirten NATO Genel Sekreteri Vekili, “Ukrayna hem pratik hem sembolik olarak çok büyük önem taşıyor. İş birliğimize yatırım yapmaya devam edeceğiz. Eğer endüstriyel potansiyelinizi yenilemeye, askeri-sanayi kompleksini yatırıma açık üretime dönüştürmeye devam ederseniz, istihbarat servisinizi de reform eder ve bu dönüşüm yolunu sürdürürseniz eminim ki er yada geç NATO üyesi olursunuz” açıklamasında bulundu.

  .

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş