DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Mısır Ordusu bir holding daha kurdu

Mısır hükümeti, ülkesindeki inşaat sektöründeki büyük projelere yardımcı olmak için yabancı ortaklara kapı açtı, Savunma Bakanlığı bu çerçevede yeni bir holding kurdu.

28.05.2015 14:51:45

Mısır Milli Savunma Bakanlığı, yeni bir holding daha kuruyor. Danışmanlık, mühendislik, altyapı, gayrimenkul, pazarlama, tarım, imalat, inşaat, yatırım ve turizm gibi birçok alanda faaliyet gösterecek olan bu holding, yurtiçi yada yurtdışı yapacağı projelerde başka firmalarla birleşmeye ya da anlaşmaya açık olacak.

Holding, Milli Savunma Bakanlığı'na ait olmasına rağmen, bağımsız mali ve idari sisteme sahip olacak. Yeni holdingle birlikte, askerin, Mısır ekonomisindeki payını daha da büyütecek.

8 Mayıs 2015 tarihli Resmi Gazete'nin 64.sayısında yayınlanan haberde, İnşaat faaliyetlerinin bir parçası olan Mısır dışındaki herhangi bir kuruluş ya da şirket ile bir birleşme, satın alma ya da ortaklık anlaşması için izin verilecek.

Mısır hükümeti askeri, mühendislik otoritesi aracılığıyla, zaten Süveyş Kanalı boyunca yapılan yeni suyolu kazma gibi altyapı ve mega-projeler katkıda bulunuyor.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

h yilmaz

Bir onceki yazinizdan daha dogru ve tarafsiz bi yazi olmus. Dikkatiniz icin tesekkur ederiz..daha bi Umut verici :)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş