DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

CHP'den 2. Abdülhamit'in torununa cevap geldi

CHP'li Özgür Özel, “Parlamenter sistem canımıza yetti” diyen 2. Abdülhamid'in torunu Nilhan Osmanoğlu'na 'Ege'deki bütün adaları kaybeden bizatihi dedesidir' dedi.

5 Yıl Önce
2017-02-01 14:56:50

TİMETURK | HABER MERKEZİ

CHP Manisa İl Başkanlığı'nın referandum çalışmalarını başlattığı toplantıda konuşan CHP Manisa Milletvekili ve Grup Başkanvekili Özgür Özel, "Parlamenter sistem canımıza yetti" diyen 2. Abdülhamid'in torunu Nilhan Osmanoğlu'na cevap verdi.

Özel şunları söyledi:

"Hanımefendi son derece şık, zengin, oturmuş şöyle söylüyor. 'Parlamenter sistem canımıza yetti' diyor. Bak sen. Bizde ecdada kafayı takma, geçmişin değerleriyle didişmek yok. Dedesinin de parlamento düşmanı olduğunu biliyordur Nilhan Hanım. 'Senin deden en çok toprak kaybeden padişah' desen, ağrına gider. Kafayı bir denizci, bir çocuğa takmış ona düşmanlığıdan donanmayı hareket ettirmedi. Kıbrıs'ı İngilizlere savaşmadan verdi. Ege'deki bütün adaları kaybeden bizati dedesidir. Biz Osmanlı'yı sevabıyla günahıyla tarihçilere bırakıyoruz. Nilhan hanım Osmanlı'nın en çok toprak kaybedeninin torunu olabilir ama biz Hazerfen Çelebi'nin torunlarıyız.

Onlar mutlaka Abdülhamid'i çok seviyor olabilirler. Biz buradan onlara küfredecek değiliz. Nilhan Hanım'a bir tek şeyi söylemek lazım. Sen Atatürk'e dil uzatıyorsun ya. Eğer Atatürk olmasaydı sen mutlaka yine yaşardın. Ama hangi sarayın hangi odasında, hangi kafesin altında dedenin, babanın uygun gördüğü hangi paşanın kaçıncı karısı olurdun onu bir düşün."

NİLHAN OSMANOĞLU NE DEMİŞTİ? (HABERE GİTMEK İÇİN FOTOĞRAFA TIKLAYINIZ)

472634

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (4)

Ali

Tarihi iyi araştırın ve ondan sonra padişahlarımıza laf atın ittihatçı dedelriniz verdi o toprakları

Abdülhamid

Sizde metres hayatı ve genelevler açarak milletin namusuna kastettiğiz Özgür özel

Salih

CHP li Özgür Özel 2.Abdulhamid'in Torununa cevaben 'En çok toprak kaybı deden zamanında oldu 'demiş.Doğrudur belki ama bunun sebebi İttihat - terakki denilen CHP nin o zamanki versiyonu olan hainler çetesi idi.

Abdülhamid

Sizde metres hayatı ve genelevler açarak milletin namusuna kastettiğiz Özgür özel

Görüş Bildir Bizimle Paylaş