DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

2. Abdülhamit'in torunu: Parlamenter sistem canımıza yetti

Sultan 2. Abdülhamit'in torunu Nilhan Osmanoğlu, referandum için 'evet' dediğini belirterek, 'Kılıçdaroğlu diyor ya, 'Neyinize yetmedi parlamenter sistem' diye. Bizim canımıza yetti parlamenter sistem artık' diye konuştu.

5 Yıl Önce
2017-01-31 20:17:35

Sultan 2. Abdulhamit Han'ın 5. kuşak torunu Nilhan Osmanoğlu, İstanbul Gaziosmanpaşa'da 'Torununun Dilinden Kösem Sultan' adlı konferansa katıldı. Sosyal medyadaki 'evet' kampanyasına katılan ve "Cumhurbaşkanımızı Sultan Abdülhamit Han'ın yalnızlığına bırakmamak için evet diyorum" diyen Osmanoğlu, parlamenter sistemin dava adamı olarak öne çıkanlara engel olduğunu savundu.

Hürriyet'te yer alan habere göre, Osmanoğlu şöyle konuştu:

"Benim oyum tabi ki ‘evet'ten yana oldu. Bunun birçok sebebi var. Parlamenter sistemin benim değerlerime, benim dava adamı gördüğüm kişilere hep zarar verdiğini düşünüyorum. Örneklendirecek olursak Adnan Menderes ve dava arkadaşları parlamenter sistem yüzünden asılmadılar mı? Bu şekilde şehit edildiler. Darbeler bu dönemde yapıldı. Kenan Evren, 'Bir sağdan bir soldan astık' dediğinde o gençler bu parlamenter sistem yüzünden gittiler. Sonrasında rahmetli Turgut Özal, Çankaya Köşkü'ne bu parlamenter sistem yüzünden hapsedilmedi mi? Zehirlendiğinde yardıma koşacak ambulans dahi gidemedi. Birçok örnek verebiliriz bununla ilgili. Parlamenter sistemde yaşadığımız zorluklarla ilgili birçok örnek verebiliriz. Cumhurbaşkanımız okuduğu şiir yüzünden siyasi yasaklı hale gelmedi mi? İmam Hatipler kapatıldı, başörtülü kızlarımızı yerlerde sürüklediler. Bu parlamenter sistem yüzünden. Bu mu demokratik ülke? Kılıçdaroğlu diyor ya, 'Neyinize yetmedi parlamenter sistem' diye. Bizim canımıza yetti parlamenter sistem artık. O yüzden biz başkanlık sistemine evet diyoruz." Türk Telekom Reklamı

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (3)

hayırcı

Siyasi idamlarla parlamenter sistemin ne alakası var ? Menderes'i, Özal'ı, Erdoğan'ı başbakan yapan parlamenter sistem değil mi? Hanımefendi, 'tek adam' için kapı açılırsa, sülalesine yeniden gün doğar diye umuyor olmalı.Boşuna heves !..

hayırcı

Siyasi idamlarla parlamenter sistemin ne alakası var ? Menderes'i, Özal'ı, Erdoğan'ı başbakan yapan parlamenter sistem değil mi? Hanımefendi, 'tek adam' için kapı açılırsa, sülalesine yeniden gün doğar diye umuyor olmalı.Boşuna heves !..

Ahmet

Kadın saltanatın tadını almış bir kere.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş