DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Bakan Zeybekci'den kriz senaryosu yazanlara tepki

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, son ekonomik gelişmeleri değerlendirirken, kriz senaryosu yazanlara beddua etti.

7 Yıl Önce
2015-08-22 16:38:32

Doların artışıyla ilgili bir gerekçe yok. Bana televizyon ekranlarında konuşan kriz tellalları bir tane gerekçe söylesinler. İlla 'kriz çıkacak' diyor. Krizlerde kalasın e mi? Kendi kendinin krizinde kalasın da kefen parasını bulamayasın" diyen Zeybekci barış süreci konusunda da, "Acaba 'birlik ve beraberlik gerçekleşir mi, içlerinden kopan olur mu' dedik. Bunu acizlik zannettiler. Şimdi acizlik neymiş görüyorlar. Yeri göğü başlarına yıkacağız" dedi.

Ak Parti 51'inci İl Danışma Meclisi toplantısı Swiss Otel'de yapıldı. Toplantıya Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Ak Parti İzmir milletvekilleri, İl ve İlçe teşkilatları katıldı. İstiklal Marşı'yla açılan toplatıda Kuran okundu. Toplantıya Şırnak'ta şehit düşen İzmir'de toprağa verilen Abdülkadir Pekdaş'ın babası ve kardeşleri de katıldı.

"BU BAYRAK, BU DEVLET HEPİMİZİN"

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, konuşmasının başında Danışma Kurulu toplantısına konuk olarak katılan Şırnak'da şehit düşen er Abdülkadir Pekdaş'ın babası ve kardeşlerini selamladı. Zeybekci, "Abdülkadir yavrumuzu toprağa verdikten bir hafta sonra bizimle beraber olmanız önemli. Bu bayrak, devlet hepimizin. Diyarbakır Ergani'de konuştuğum Mehmet Amca da yakamdaki bayrağa bakarak 'O bayrak benim bayrağım, bu vatan benim vatanım, devlet benim' demişti. Biz şehit olmaya inanırız. Ama o hainlerin böyle bir şansı, nimetleri yok. Onlar geberip gittiklerinde gidecekleri yer cehennem çukurlarıdır. Bu milletin evlatları tarihte bir kere bile teslim olmadı. Diz çökmedi. Bakın ne yaparlarsa yapsınlar, bu topraklardan bir çakıl dahi koparamayacaklar. Zannettiler ki Tayyip Erdoğan, biraz sessiz kaldı, sustu, Başbakan Davutoğlu sessiz kaldı, acizlik var zannettiler. Bu millet aç susuz kaldı hiç aciz olmadı. Şimdi acizlik neymiş görüyorlar. Yeri göğü başlarına yıkacağız" dedi.

Zeybekçi, PKK yöneticilerini kastederek "Birisi lağım faresi gibi İran'ı, öteki Irak'ı diğeri de Suriyenin içlerine kaçtı. Kaç kaçabildiğin yere. Dönüp dolaşıp aynı yere geleceksin Millet hesabını soracak" dedi.

BEDDUACILARA BEDDUA ETTİ

Son dönemde bir de bedduacılarla bir araya geldiklerini söyleyen Zeybekçi, bu kişilerin Türkiye'nin ekonomik krizde kalması için dua ettiklerini belirtti. Zeybekçi, "Türkiye eski haline dönsün diye dua ediyorlar. Türkiye'nin IMF'e muhtaç olmasını istiyorlar. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kemal Derviş'le görüştüğünü dışarıdan Ekonomi Bakanlığı'na razı olduğunu söylemedi mi? Derviş, Türkiye'nin yeniden Dünya Bankası'ndan gönderilen, yeniden faizlerin tahsilat memuru olmak için hazır bekliyor. İstiyorlar ki kriz olsun, Türkiye namerde muhtaç olsun" dedi.

Doların Türk lirası karşısında artması için geçerli bir gerekçenin olmadığını, Dolar'ın İngiliz sterlini, Japon Yen'i karşısında da değer kazandığını belirten Bakan Zeybekçi "Doların artışıyla ilgili bir gerekçe yok. Bana televizyon ekranlarında konuşan kriz tellalları bir tane gerekçe söylesinler. İlla 'kriz çıkacak' diyor. Krizlerde kalasın e mi? Kendi kendinin krizinde kalasın da kefen parasını bulamayasın!" dedi.

TADİLAT GEREKTİRECEK HÜKÜMET Mİ VAR?

CHP'nin Cumhurbaşkanı'nın Anayasal sınırları içine çekilmesini istediğini belirten Bakan Zeybekçi, "Sen görev tanımlarına baktın mı? Gördün mü? CHP ayrıca 4 yıllık restorasyon hükümeti kuralım önerisiyle geldi. Restorasyon tadilat ve tamirat demektir. 13 yıldır tadilat ve tamirat gerektirecek hükümet mi vardı? Saf bir suratımız mı var bizim? Seçimlerde millet Ak Parti'ye her konuda yoluna devem etmesini ama yanına bir ortak alması mesajı verdi. Biriyle uzlaşmamazı istediler. Ama onlar bunun önüne kırmızı, yeşil çizgiler koydular. Şimdi 1 Kasım'da millet yeniden bir karar verecek. Millet ne derse o olacak" dedi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş