Zonguldak'ta düğün salonunda kumar oynarken basıldılar 28 bin TL ceza yediler

Devrek ilçesindeki düğün salonunda kumar oynayan 14 kişiye toplamda 28 bin 225 bin TL ceza kesilirken kumar oynanması için yer ve imkan sağlayan şahısa adli işlem yapıldı.

2020-07-10 12:40:44

Zonguldak İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan istihbari çalışmalar sonucunda, Devrek ilçesi Çaydeğirmeni Beldesi Yeni mahallede faaliyette olmayan bir düğün salonunda kumar oynandığı ve oynatıldığı ihbarı alınması üzerine harekete geçti. Jandarma ekipleri düğün salonunda, İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri ile beraber yapılan aramada kumar oynandığı tespit edildi. Yapılan aramada söz konusu yerde kumar oynadığı tespit edilen 14 şahıs hakkında kumar oynamak kabahatinden ve sosyal mesafe kuralını ihlal ettiklerinden toplamda 28 bin 225 TL tutarında para cezası verilirken kumar oynanması için yer ve imkan sağlamak suçundan da Ş.P (55) isimli şahıs hakkında adli işlem yapıldı.

 Ayrıca, Ö.Ö. (41) isimli şahısda “Suç delilerini yok etmek” suçundan aranma kaydı olduğu tespit edilerek gözaltına alındı.

YORUMLAR (0)