DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Uluslararası Beyaz Et Kongresi Antalya’da başladı

İki yılda bir düzenlenen Uluslararası Beyaz Et Kongresi'nin dördüncüsü, 27-30 Nisan 2017 tarihleri arasında bin 500 kişinin katılımıyla Antalya'da start aldı.

5 Yıl Önce
2017-04-27 20:01:58

Beyaz Et Sanayicileri ve Damızlıkçıları Birliği (BESD-BİR) tarafından iki yılda bir düzenlenen 4'üncü Uluslararası Beyaz Et Kongresi, 27-30 Nisan 2017 tarihleri arasında bin 500 kişinin katılımıyla Antalya'da yapılıyor.

Sektörde Türkiye'nin uluslararası katılımla gerçekleşen en büyük kongresinin açılışı, Kongre Başkanı Prof. Dr. Necmettin Ceylan, Beyaz Et Sanayicileri ve Damızlıkçıları Birliği Başkanı Dr. Sait Koca, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Mehmet Daniş'in konuşmaları ve 33 ülkeden önemli bilim insanı, uzman ve sektör paydaşlarının katılımı ile yapıldı.

DÜNYA PİLİÇ ÜRETİMİNDE TÜRKİYE 8. SIRADA

BESD-BİR Başkanı Dr. Sait Koca yaptığı açıklamada “Dünya piliç eti üretiminde 8.sırada yer alan Türkiye, kanatlı eti ticaretinde ise 5.sırada yer almaktadır. Sektör olarak ihracata çok önem veriyoruz.2016 yılında 66 ülkeye ihracat gerçekleştirdik. En fazla ihracat yaptığımız ülke Irak. Mevcut pazarları büyütme ve yeni pazarlara girme çalışmalarımız ise sürüyor. Pek çok sektörün hayatta kalma mücadelesi verdiği 2015 ve 2016 yıllarında kanatlı et üreticileri olarak yatırım yapmaya devam ederek mevcudu korumaya odaklandık ve bunu da başardık” dedi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş