DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Ukrayna'nın doğusunda sökülen Lenin heykeli satışa çıkarıldı

Ukrayna'nın doğusunda sökülen Lenin heykeli satışa çıkarıldı

7 Yıl Önce
2015-06-03 14:50:33
" Ukrayna'nın doğusunda geçen yıl ayrılıkçı hareketin başlamasıyla Rusya yanlılarının kontrolüne geçen, aylar süren çatışmaların ardından ordu birliklerinin geri aldığı Slavyansk kentindeki Lenin heykeli yerinden sökülerek satışa çıkarıldı.

Aylarca "ayrılıkçıların kalesi" olarak görülen Slavyansk'ın merkezindeki meydanda bulunan Lenin heykeli, bu sabah Ukraynalı radikal milliyetçi görüşlü "Sağ Sektör" örgütü üyeleri tarafından söküldü.

İçişleri Bakanı Arsen Avakov, sosyal medyada yazdığı mesajda, "Sabah erken saatlerde Sağ Sektör Lenin heykelini söktü. Çok uygarca" ifadesini kullandı.

Yerel basında yer alan haberlerde de kent yöneticilerinin heykeli satışa çıkardığı belirtildi. Müşteri çıkana kadar heykelin bir depoda tutulacağı bildirildi.

Daha önce de heykelin sökülmesine yönelik girişimler olmuş, birkaç kez de heykelin üzerine boya dökülmüştü.

Rusça konuşanların yoğun olarak yaşadığı Slavyansk'ta son olarak 27 Mayıs'ta yapılan kent meclisi toplantısında Lenin heykelinin sökülmesi talebiyle oylama yapılmış ancak bu talep reddedilmişti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

narin

Ebumusa sen diyosun hudapar teror devlet destekli cizrede 10saat pkk hudaparlilarin evlerini taradi devlet izledi pkk vurdu hani hudapR devlet destekli yalan atma hdpkk yi akp hukumeti simartti mhp:basortu yasagi chp:imam h. Ortakisimlarini kapatacaz hdp:din dersi kaldirilacak lgbtlileri savunmasi 300milet v. Adaylarindan 100 kurt 200alevi hani kurtlugu savunuyosunuz Sen degilmiydin hudapar militan teror ruhlu diyen sonra diyosun ayni mhpciler gibi adina yazik ebu musa vala bizim cocuklarmz okullarda din k. Sier kurani k. Dersleri aliyo

Görüş Bildir Bizimle Paylaş