DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Türkiye-Finlandiya milli maçına doğru

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Demirören:'(Antalya Stadı'ndaki yenilmezlik serisi) Finlandiya karşısında bu seriyi galibiyetle taçlandırarak devam ettireceğimize ve her milli maçta tribünleri tıklım tıklım dolduran Antalyalı futbolseverlerimizin yanı sıra tüm Türkiye'ye büyük bir mutluluk yaşatacağımıza inancım tam'- Türkiye Futbol Direktörü Terim:'Elemeler başlarken, Türkiye'nin 15 yıld

5 Yıl Önce
2017-03-23 10:10:14
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören, A Milli Futbol Takımı'nın yenilgi yüzü görmediği Antalya Stadı'nda ağırlayacağı Finlandiya'yı mağlup ederek, bu seriyi galibiyetle taçlandıracağına inancının tam olduğunu bildirdi.

Demirören, Türkiye'nin 2018 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri'nde Finlandiya ile yarın Antalya'da yapacağı I Grubu 5. müsabakasına yönelik TFF tarafından hazırlanan maç kitabında "Antalya'daki serimize devam edeceğiz." başlığıyla yer alan yazısında sporseverlere seslendi.

Türk Milli Takımı'nın 2017 yılındaki ilk maçına çıkacağını hatırlatan Demirören, 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası'nın ardından 2018 FIFA Dünya Kupası Finalleri'nde de yer almak hedefiyle yola çıkan ay-yıldızlı ekibin, Finlandiya'yı, elemelerdeki ilk galibiyetini aldığı Antalya Stadı'nda ağırlayacağını kaydetti.

2015 yılında hizmete açılan Antalya Stadı'nda bugüne kadar toplam 4 müsabaka oynayan millilerin, bunlardan üçünden galibiyetle ayrılıp, birinde berabere kaldığını, mağlubiyet yüzü görmediğini vurgulayan Demirören, "Finlandiya karşısında bu seriyi galibiyetle taçlandırarak devam ettireceğimize ve her milli maçta tribünleri tıklım tıklım dolduran Antalyalı futbolseverlerimizin yanı sıra tüm Türkiye'ye büyük bir mutluluk yaşatacağımıza inancım tam." ifadelerini kullandı.

Yıldırım Demirören, maç kitabındaki yazısında ayrıca şu görüşlere yer verdi:

"İlk karşılaşmamızı 1924 yılında yaptığımız ve ülkemizde ilk kez 1977'de ağırladığımız Finlandiya ile görülebileceği üzere uzun yıllara dayanan bir futbol tarihimiz bulunmakta. Bu vesileyle, Türkiye-Finlandiya karşılaşmasının fair play atmosferinde geçeceğine yürekten inanıyorum. Tarihimizde 14. kez karşılaşacağımız ve ülkemizde 6. defa konuk edeceğimiz Finlandiya A Milli Takımı'na ve Finlandiya Futbol Federasyonu yetkililerine 'hoş geldiniz' der, tüm futbolseverlere keyifli bir futbol akşamı dilerim."


- Terim: "2017'ye galibiyetle başlayacağız"


Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, amaçlarının 2018 FIFA Dünya Kupası'nda bulunmak olduğunun altını çizerek, "Bu hedeften şaşmak yok." ifadesini kullandı.

Finlandiya müsabakası öncesi maç kitabında "2017'ye galibiyetle başlayacağız." başlığı altında görüşlerini aktaran Terim, şunları kaydetti:

"Elemeler başlarken, Türkiye'nin 15 yıldır süren Dünya Kupası hasretine son vermeyi hedef olarak seçtik. Güçlükler yaşasak da emellerimizden vazgeçmedik, inancımızı ise hiç kaybetmedik. Bu yüzden diyoruz ki; hedefimiz 2018 Dünya Kupası'nda bulunmak ve bu hedeften şaşmak yok."

Finlandiya karşılaşmasıyla, gruptaki tüm rakiplerle ilk maçları tamamlamış olacaklarını anlatan Terim, şu görüşleri paylaştı:

"Artık önümüzde birbirinden önemli 6 karşılaşma bulunuyor. Finlandiya ve haziran ayında Kosova ile oynayacağımız iki maçta sahadan 6 puanla ayrılarak eylül ayında başlayacak çiftli maçlara kayıpsız girmek istiyoruz. Kendi sahamızda yapacağımız maçların tamamını kazanmak da olmazsa olmazımız. 2017 yılına galibiyetle başlamak amacındayız ve 24 Mart Cuma akşamı yapacağımız Finlandiya müsabakası, bu öncelikli hedefimizin hayata geçmesindeki ilk sınav."

Bu karşılaşmada en büyük destekçilerinin Antalya'da tribünleri dolduracak taraftarlar olacağını belirten Terim, "Antalya'nın yeni, modern stadyumunda 2016 yılında oynadığımız 4 maçta da bileğimizin bükülmemiş olmasında, tribünleri son koltuğuna kadar dolduran Antalyalıların coşkusunun da büyük payı bulunuyor. Her zaman ülkemizin birleştirici gücü olmuş milli takımımız da bu desteğe en güzel karşılığı galibiyetle verecektir." değerlendirmesinde bulundu.

"Rakibimiz Finlandiya, Avrupa futbolunda yeniden güçlü konuma gelmek isteyen ve kadrosunda uluslararası tecrübeye sahip futbolcuları barındıran bir takım." ifadesini kullanan Terim, yazısında daha sonra şunları aktardı:

"Fiziğe dayalı, mücadeleci bir futbol oynayan Finlandiya ile Türkiye'nin karşılaşmaları her zaman çok çekişmeli geçti. Bu müsabakanın da benzer özellikte olacağını düşünüyorum. Bu vesileyle, Finlandiya Milli Takımı'nı 19 yıl sonra ülkemizde ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduğumuzu ifade etmek istiyorum."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş