DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Türkiye Büyükelçiliği'nde koruma önlemleri

Şii Lider Sadr'ın protesto çağrısının karşılık bulması sonrası Irak'taki Türkiye Büyükelçiliği'nde koruma önlemleri alındı.

18.10.2016 10:39:50

Dünya Bülteni'nin aktardığı habere göre Büyükelçiliğin hemen yukarısının 2 milyon nüfuslu Sadr mahallesi olması sebebiyle gösteriye katılımın çok büyük olması bekleniyor.

Yaklaşık 50 bin milisten oluşan Mehdi ordusuna liderlik yapan Sadr sadece Şii din alimi olmanın yanısıra bölgedeki Kürt ve Sünni gruplar tarafından da ulusal lider gözüyle bakılarak saygıyla bahsediliyor. Sadr sıkı bir Irak milliyetçisi olarak tanınıyor.

Analistler Sadr'ın ülkesindeki ABD askerlerine ses çıkarmayıp Türk askerlerine karşı sert tutum içine girmesine farklı yorumlar getiriyor.

bagdat_1

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

beheşti zehra

amerikanın askerleri sadrın en büyük koruması ve kahramanlarıdır. sadr ve avanesi onlara kesinlikle zerre kadar dokunamaz. amerikaya dkunmak demek şehit olmak demektir. sadr nerde şehitlik nerde. şiiler ne zaman doğru bir hareket yaptılar. selahattin eyyübiye sırtından bıçaklayıp, haçlılara yardım edenler, moğollara destek çıkanlar, amerika ve rusyanın altına yatanlar ne zaman islam ümmetine yardım ettiler ki. onlar itikadlarının gereğini yapıyor. zaten ihanet kokan bir inanç sistemleri var. bu yüzden kimse onlardan akıllı ve imanlı bişey beklemesin.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş