DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Turkcell Dijital Akademi'den 'Perakende Satış' programı

Turkcell Dijital Akademi'den 'Perakende Satış' programı

27.05.2015 12:03:39
Turkcell'in bilgi ve gelişim alanlarındaki uzmanlığını tüm Türkiye ile paylaşmak üzere hayata geçirdiği Turkcell Dijital Akademi, İstanbul Bilgi Üniversitesi ile yaptığı iş birliği kapsamında "Perakende Satış" sertifika programı başlattı.

Turkcell'den yapılan açıklamaya göre, Turkcell Dijital Akademi bilgiye her an her yerden ulaşım konusunda yeni iş birlikleri yapmaya devam ediyor. Türkiye'de ilk kez İstanbul Bilgi Üniversitesi ile imza attığı yeni proje kapsamında, Turkcell Dijital Akademi "Perakende Satış" sertifika programıyla bu sektörde çalışan ve çalışmak isteyenlere mesleki kariyer ve uzmanlık fırsatı tanıyor.

Sertifika programına katılanlar, Turkcell Akademi ve İstanbul Bilgi Üniversitesi'nden gerçek saha tecrübesini yaşamış eğitmenler tarafından deneyim ve örnekler, ipuçları, mini testler, kısa ve öz anlatımlarla sektörü tanıma, perakende satış kariyerini, uzmanlığını ve kendini geliştirme imkanı bulacak.

Turkcell abonelerinin kullanımına açık olan Turkcell Dijital Akademi'nin web sitesinden girilebilen eğitimler 49,90 liraya satın alınabilecek. Program dahilindeki 36 konu başlığı altında perakendeciliğin tarihinden satışa uygun ortam yaratmaya ve müşteri profillerine, stok yönetiminden iyi bir satış temsilcisinin becerilerine ve mağaza tiplerine kadar pek çok alanda eğitim verilecek.

- "Müşterilerimize hizmet veren, satış yapan ekiplerimizin başarısı kadar başarılıyız"

Turkcell Akademi'den Sorumlu Grup Başkanı Banu İşçi Sezen, konuya ilişkin değerlendirmesinde, insana yatırımın şirketler için en öncelikli unsur olduğuna dikkati çekerek, "Hepimiz, her gün müşterilerimize hizmet veren, satış yapan ekiplerimizin başarısı kadar başarılıyız. Geliştirdiğimiz ürünlerin, tasarladığımız süreç ve deneyimlerin müşterilerimize doğru şekilde sunulabilmesi, müşterilerimizin ihtiyaçlarını adresleyebilmesi perakende noktalarında çalışan uzmanlarımızın nitelikleri yukarı çıktıkça mümkün olmakta" dedi.

Perakendecilikte ürünler, çözümler, mağaza tasarımları ve verimli iş modellerinin çok kolay kopyalanabildiğini aktaran Sezen, şunları kaydetti:

"Kopyalanamayan ve rekabette en büyük gücü sağlayan tek unsur var; o da insan. Bu nedenle her gün müşterilerimize nitelikli insan gücüyle ulaşmak, iyi çalışanlarımızın bağlılığını artırmak hepimiz için çok önemli. Perakende sektörü en çok istihdam yaratan ikinci sektör olmasına rağmen, daha iyi bir iş bulana kadar bir sıçrama tahtası olarak görülüyor.

Sektör çalışanlarında yüzde 40 ile yüzde 100 oranında kayıp yaşanıyor. Çalışanlar açısından bakıldığında yorucu ve uzun çalışma saatleri daha rahat çalışılacak yer arayışını sürekli kılıyor. İşverenler de sürekli yeni işe alımla birlikte tekrarlanan uyum süreci ve mesleki becerilerin gelişimine tekrar tekrar yatırım yapmak zorunda kalıyor."

Banu İşçi Sezen, tüm bu zorlukları eğitimle ortadan kaldırabilmek için Turkcell Akademi olarak İstanbul Bilgi Üniversitesi ile birlikte her an her yerden ulaşılabilecek sertifikalı bir eğitim oluşturduklarını belirterek, bunun tüm sektör çalışanlarına faydalı olmasını diledi.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Eğitim Direktörü Selim Sonsino ise Turkcell Akademi iş birliğinde geliştirilen Perakende Satış Sertifika Programı'nın, genel ve perakende satışa ilişkin bilgiler açısından büyük değer taşıdığına dikkati çekti.

Sonsino, "Toplumumuzda öğrenmek iletişime dayanıyor. Son yıllarda iletişim artarak dijital ortama taşındı. Bizler de eğitimin dijital olmasını destekliyoruz ve bu tür aktarımın son derece esnek ve geniş kitlelere ulaşabilir olmasını bilginin paylaşımı açısından önemli buluyoruz" ifadelerini kullandı.

- Türkiye'de en fazla aranan iş alanı perakende satış

Türkiye'de kayıtlı istihdam 3,8 milyon çalışanla en fazla perakende sektöründe olurken, iş ve kariyer ilanlarında en fazla satış temsilciliği pozisyonu aranıyor. Perakende sektöründeki satış ekipleri de sektör bazında toplam çalışan sayısı içindeki oranı en fazla olan grubu oluşturuyor.

Turkcell, çok büyük bir kitlenin faydalanabilecek olması nedeniyle "Perakende Satış" sertifika programını uygulamaya aldı. Türkiye'nin en çok aranan iş pozisyonu olan perakende satış alanında eğitim alanlar pratik ve tecrübeye dayalı derslerle kendilerini beceri ve yetkinlik olarak geliştirebilecek.

Turkcell Dijital Akademi, eğitim sonunda sertifika verdiği kişilerin perakende satış sektöründe iş bulurken, iş kurarken ya da mevcut işinde uzmanlaşırken, kariyerine, kendine ve kurumuna değer üretecek bilgilerle donanım sahibi olmasını hedefliyor.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

abdullah

bu alçaklar bm daimi üyesi değil mi? sadece çıkarlarını düşünen dünya ülkeleri yarın elbet saltanatlarınız bitecek Allah zalimleri kahretsin

Görüş Bildir Bizimle Paylaş