DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

THY ve EVA Air kod paylaşımına başladı

THY ve EVA Air kod paylaşımına başladı

04.06.2015 15:47:03
Türk Hava Yolları (THY) ve EVA Air, Taipei â€" Istanbul Parkurunda kod paylaşımına başladı.

THY açıklamasına göre, her ikisi de Star Alliance üyesi olan THY ve EVA Air, 3 Haziran tarihinden geçerli olmak üzere, İstanbul-Taipei-İstanbul parkurunda bir kod paylaşımı anlaşması imzaladı.

Türk Hava Yolları, İstanbul-Taipei-İstanbul parkurunda her gün sefer icra ederken, ticari iş birliğinin ilk aşamasında EVA Air, THY tarafından icra edilen söz konusu seferlerde kendi havayolu kodu ve sefer numarasıyla satış yapabilecek.

Gelecek yıl İstanbul'a sefer icra etmeyi planlayan EVA Air, İstanbul-Taipei â€"İstanbul seferlerine başladığında iş birliğinde ikinci aşamaya geçilmesi ve anlaşmanın yenilenerek karşılıklı olarak uygulanması planlanıyor. Böylece, Türk Hava Yolları da EVA Air tarafından icra edilen seferlere kendi havayolu kodu ve sefer numarasını koyarak satış yapabilecek. Bu aşamadan sonra, iki havayolu arasındaki iş birliği, yolculara arttırılmış sefer sıklığı, daha iyi bağlantı süreleri ve esnek seyahat seçenekleri gibi avantajlar sağlayacak.

Açıklamaya göre, EVA Air, planladığı şekilde 2016'da Taipei-İstanbul-Taipei seferlerine başladığında, iki havayolu iş birliklerini daha da ilerletecek ve İstanbul'u Taipei çıkışlı yolcular için uzun mesafeli seyahatlerde tercih edilen bir aktarma merkezi haline getirmek amacıyla birlikte çalışacak. Kod paylaşımlı seferler ve İstanbul ötesi için yapılacak ticari anlaşmalar yoluyla EVA Air, Avrupa'ya seyahat etmek isteyen yolcularına daha kısa bağlantı süreleri ile daha fazla uçuş seçeneği sunabilecek.

Türk Hava Yolları ve EVA Air, İstanbul ve Taipei arasındaki turizmi ve kültürel paylaşımları arttırmak için çaba sarf edecek ve iki bölge arasındaki iş amaçlı seyahatlerin arttırılmasını sağlayarak ekonomik iş birliğine katkıda bulunacak.

- "İki havayolu arasında Özel Prorasyon Anlaşması yapılması planlanıyor"

Açıklamada verilen bilgilere göre, Taipei-İstanbul-Taipei parkuru, Frankfurt, Barselona, Lizbon, Kopenhag ve Stokholm gibi birçok Avrupa noktasına sağladığı maksimum 2-3 saat beklemeli bağlantılar sayesinde, Taipei ve diğer Asya ülkelerinden özellikle eğlence ve iş amaçlı olarak seyahat eden yolcular için cazip bir alternatif oluşturacak.

Bağlantılı seferleri kullanacak olan yolcuların tüm seyahatlerini tek bilet üzerinde ve varış noktasına kadar otomatik bagaj transferiyle gerçekleştirmelerini sağlamak üzere, iki havayolu arasında Özel Prorasyon Anlaşması (SPA) yapılması planlanıyor.

Aynı anda iki kıta üzerinde kurulu tek şehir olarak, Doğu ile Batı arasında bir köprü oluşturan İstanbul noktasını ana uçuş ve aktarma merkezi olarak seçmiş olan Türk Hava Yolları, 100'den fazlası Avrupa'da olmak üzere 226 yurtdışı noktasına sefer icra ediyor. İstanbul'un coğrafi konumunun getirmiş olduğu avantaj sayesinde, bu işbirliği Avrupa ve Orta Doğu'ya seyahat etmek isteyen EVA Air yolcuları için daha önce görülmemiş kolaylıkta yolculuk imkanı sağlıyor.

Açıklamaya göre, Türkiye ekonomisi, kültürü ve tarihinin merkezi konumundaki İstanbul, tarihi mimarisi, turistik cazibesi ve hızla gelişmekte olan iş alanları ile her yıl dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçileri ağırlıyor.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

batuta

Bu adam çok güzel saz çalıp türkü söylüyor..Bu adam çok güzel sanatçı olur

Görüş Bildir Bizimle Paylaş