DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Soylu: CHP, PKK'ya can suyu veriyor

Soylu, Kılıçdaroğlu'na seslenerek, 'Terör örgütüne siyasi istikrarsızlık üzerinden yeniden bir can suyu verme kabiliyetini ortaya koyuyorsunuz.' dedi.

5 Yıl Önce
2017-03-01 21:20:43

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Yaşar Güler ve Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok ile Elazığ'dan askeri helikopterle Tunceli'ye gitti.

Soylu'yu, 4. Komando Tugay Komutanlığı'nda, Vali Osman Kaymak ile il protokolü karşıladı.

Şehit Jandarma Binbaşı Yavuz Sonat Güzel Misafirhanesi'nde güvenlik korucuları ile kahvaltıda bir araya gelen Soylu, "Ana muhalefet, bitmek üzere olan terör örgütüne can suyu veriyor" dedi.

Bakan Soylu, Türkiye'nin terörle mücadelede hiç olmadığı kadar güçlü, hiç olmadığı kadar kararlı olduğunu tüm dünyanın bilmesini istedi.

İlk defa Türkiye'nin terörle ve bütün unsurlarıyla eş zamanlı olarak mücadele ettiğine dikkati çeken Soylu, ülkedeki herkesin, her kurumun, her kuruluşun, her partinin, her derneğin, teröre karşı net bir duruş sergilemek zorunda olduğunu belirtti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na seslenen Bakan Soylu, şöyle konuştu:

"Ana muhalefet partisi, yine aldanıyorsunuz. Buradan size sesleniyorum. Türkiye'deki bitmek üzere olan bir terör örgütüne siyasi istikrarsızlık üzerinden yeniden bir can suyu verme kabiliyetini ortaya koyuyorsunuz. Kişi sevdiğiyle beraberdir. Bu açık ve nettir. Sevdikleriniz ve şuanda beraber olduklarınız, bu ülkede binlerce cana kastetmişlerdir. Bu ülkenin birliğine, beraberliğine kastetmişlerdir."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

adalet

Bu nasıl bir pespayelik..bu nasıl bir uslup..ana muhalefete böyle bir yakıştırma nacak bu düzeysizlikte olur...Ayrıca 'son çırpınışları' gibi sözleri yaşları yeten bilir 1994 ler de bir süre önce ahirete giden iç işleri nazırı ismet sezgin'den çok duyardık....Örgüt bitse bile ulus devlet tin milliyetçi ve ırki yaklaşımı olduğu sürece Kürt sorunu olacak...

Görüş Bildir Bizimle Paylaş