DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Siirt'te HDP'lilere saldırı

Siirt'in Şirvan İlçesi Oya Köyü'nde dün seçim çalışması yaparken tartıştıkları ve köy korucuları olduğu belirtilen kişilerin saldırısında kafasında aldığı kürek darbesi ile ağır yaralanan HDP'li Gültekin'in yoğun bakıma kaldırıldı.

7 Yıl Önce
2015-06-01 16:25:37

CNNTÜRK'ün haberine göre; Şirvan'a bağlı Oya Köyü'nde seçim çalışması yaparken tartıştıkları ve köy korucuları olduğu belirtilen bazı köylülerin saldırısına uğrayarak ağır yaralanan HDP Hizan ilçe Başkanı Abdulkerim Gültekin'in tedavisi Batman'da sürüyor. Tartışma sırasında kafasına kürek darbesi alan Gültekin'in hayati tehlikesinin sürdüğü ve ameliyattan sonra yoğun bakıma alındığı öğrenildi.

HDP'liler ile korucu olduğu belirtilen köylüler arasında çıkan kavga ise HDP'liler tarafından cep telefonu ile saniye saniye kayıt edildi.

Görüntülerde, inşaat işleri ile uğraşan 2 kişi önce HDP'liler ile tartışıyor ve tartışmanın büyümesi üzerine biri eline aldığı kürek ile HDP Hizan ilçe Başkanı Abdülkerim Gültekin'in kafasına vuruyor. Gültekin aldığı darbe ile yere yığılırken, partililer ile köylülerin kavgasını araya girenler engellemeye çalışıyor.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş