DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

'Sen 14 bin lira alırken...'

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu partisinin Tokat mitinginde konuştu. Kılıçdaroğlu'nun hedefinde Maliye Bakanı Şimşek'in asgari ücret ile ilgili açıklaması vardı.

7 Yıl Önce
2015-05-07 16:58:36

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Tokat mitinginde konuştu. Kılıçdaroğlu, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in asgari ücret hakkında "Asgari ücreti 1.500 lira yapmak işçiye zulümdür" açıklamasına ilişkin "Sen 14 bin lira alırken zulüm değil de işçiye verdiğimiz zaman mı zulüm oluyor?" dedi.

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satırbaşları:

Dedik ki emeklilere birer maaş ikramiye vereceğiz. Sözüm söz. Yine koro haline bağırdılar, vay efendim kaynağı nereden bulacaksın, nasıl vereceksin? Bütün emekli kardeşlerime sesleniyorum. Sana iki aylık ikramiye verirken, kaynağı nereden bulacaksın diye soranlara diyeceksiniz ki, yeter ya bir maaş ikramiyeme bile itiraz ediyorsun, ben de sana oy vermeyeceğim diyeceksin.

"HORTUMCULAR KAYBEDECEK"

Sanki emekliye dünyanın parasını veriyoruz. Bırakın da bari emekli ramazan kurban bayramında rahat etsin. Harçlık versin, kurbanını kessin. Vay efendim nereden vereceksin. O parayı bulacağım emekliye vereceğim, bütün hortumları sözüm söz keseceğim. Emekliye iki aylık ikramiye veriyoruz. Onlar sanıyor ki emekliler bu parayı alıp İsviçre'de hesap açacaklar. Yok öyle bir şey. Emekli parayı alınca bakkala manava gidecek. Alışveriş yapacak. Kim kazanacak? Esnaf kazanacak, toptancı kazanacak, sanayici kazanacak. Kim kaybedecek? Hortumcular kaybedecek.

"SEN 14 BİN LİRA ALIRKEN..."

Asgari ücret… Dedik ki 1500 lira olacak. Yine koro halinde vay efendim nasıl 1500 lira olur. Maliye bakanı da diyor ki, işçiye asgari ücret vermek işçiye zulümdür. Bende şunu söyledim, sen 14 bin lira alırken zulüm değil de işçiye verdiğimiz zaman mı zulüm oluyor?

“CHP'YE OY VERMEMİŞ BİR VATANDAŞI ALIN…”

CHP'ye oy vermemiş bir vatandaşı alın sandığa gidin. Şunu söyleyin 13 yıl ülkeyi yönettiler. Türkiye'nin geldiği nokta bu, 17 milyon yoksulumuz var. 2 milyon suriyelimiz var. Suriyelilere ödediğimiz 5,5 milyar kaynağımız var. Gelin yeni bir başlangıç yapalım. Herkesin kazandığı Türkiye'yi yeniden inşa edelim.

21′nci yüzyılın Türkiye'sine bilgi çağının Türkiyesine 17 milyon yoksul yakışmıyor. Neden daha güzel olmayalım? 7 haziran'da sandığa gideceğiz ve yanımıza CHP'ye oy vermemiş bir vatandaşı alacağız. Güzel bir başlangıç yapalım.

"HALKA HİZMET ETMEK HAKKA HİZMET ETMEKTİR"

Size söz veriyorum. Gün 6 saat, 12 saat 12 saat 24 saat 24 saat 36 saat 36 saat sizin için çalışacağım. Halka hizmet etmenin hakka hizmet etmek gibi kutsal bir göre olduğunu biliyorum.

Biz bu ülkeye demokrasiyi getiren cumhuriyeti kuran, kul hakkı yememeyi namuslu görev kabul eden bir partiyiz. Bizim için insan Allah'ın yarattığı en değerli varlıktır ve benim başımın üstünde yeri vardır. Geçen seçimlerde CHP'ye oy vermemiş 1 yurttaşla sandığa gideceğiz. .

YORUMLAR (1)

hamdi gunes

Vallahide billahide kolumu kessen gene ben C H P ,Yeoy vermem bunlar itdihatterakki nin devami bunlarin serrinden allah bu milleti kurtarsin

Görüş Bildir Bizimle Paylaş