DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Sarıkamış Şehitlerini anma etkinliği

8 Ocak 2017 tarihinde Sarıkamış'ta yapılacak 'Türkiye Şehitleriyle Yürüyor' etkinliklerini Kars Vali Rahmi Doğan, vatandaşları davet etti.

6 Yıl Önce
2016-12-09 16:01:04
8 Ocak 2017 tarihinde Sarıkamış'ta yapılacak 'Türkiye Şehitleriyle Yürüyor' etkinliklerini Kars Vali Rahmi Doğan, vatandaşları davet etti.

90 Bin askerinin Allah-u Ekber Dağları'nda donarak şehit olduğu Sarıkamış Şehitlerini anma etkinlikleri, 6-7-8 Ocak 2017 tarihleri arasında yapılacak.

Sarıkamış Şehitlerini anma programı etkinliklerinin hazırlıkları Kars Valisi Rahmi Doğan, Başkanlığı'nda devam ederken, Vali Doğan, etkinliklerin 102. Yıldönümüne Türkiye'yi davet etti.

Vali Rahmi Doğan, "Sarıkamış cennet kokar bu günlerde. Şehitlerin düştüğü toprak başka dost olur insana. Yüreğini dayar karlı toprağına ve sanki fısıldaşır sarıçamlar ile. Rabbin muştusu ile teselli bulur seyredenler. Onlar gitmiş ve kutlu Peygambere komşu olmuşlardır. Onları Peygamber kucaklamıştır, saçlarını okşamıştır. Şehit bu, kolay mı? Can pazarında vermiştir canını. Allah ile alış- veriş yapmıştır. En büyük alış- verişi yapmıştır. Şehitler bilir bunu. "Gitti gelmez bahar yeli şarkılar yarıda kaldı" Bir tarih ve hüzün bir kelepçe gibi sıkar yüreklerimizi... Doksanbin fidan bu... Her biri Denizli'den Erzurum'a, Diyarbakır'a, Urfa'ya Sivas'a kadar... Anadolu'nun ve Yemenin bir köşesinden gelmiş yalın ayak yazlık kıyafetle. Doğusu Batısı ile, Türkü Kürdü ile birlikte."Sözün bittiği nokta " Sarıkamış Destanı..Sarıkamış, Türk Tarihinin ve savaşlarının en acı olanıdır. Bu acıyı fedakârlıkları, cesareti, ulvi davranışı en iyi şekilde idrak edip gençlerimize aktarmalıyız. Bu aslında yenilgi değil, kendini feda etmenin destanıdır" dedi.

Vali Doğan, 102. Yıldönümünde rahmet ve minnetle anılacak Türkiye Sehıtlerıyle Yürüyor programına herkesi davet etti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş