SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMSPORÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜREMLAKEĞİTİMFOTOVİDEO
Rusya'dan Erdoğan'ın Kırım açıklamasına cevap geldi

Rusya'dan Erdoğan'ın Kırım açıklamasına cevap geldi

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Zaharova, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Kırım'ı Rusya'nın parçası olarak tanımadığı' yönündeki açıklamasına, 'Bu gibi açıklamaların Kırım'ın Rusya'nın parçası olduğu gerçeğini değiştirmeyeceğini' söyledi.

Rusya'dan Erdoğan'ın Kırım açıklamasına cevap geldi
13.10.2017 10:07:55

Zaharova'ya haftalık basın toplantısında, Erbil merkezli Kürt televizyon kanalı Rudaw'ın bir muhabiri, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ukrayna ziyareti sırasında Kırım'ı Rusya'nın parçası olarak tanımadığını söylemesinin, Moskova ve Ankara'nın Suriye'deki işbirliğini etkileyip etkilemeyeceği sordu. Zaharova soru üzerine, "Herhangi birinin Kırım'ı tanıdığı ya da tanımadığı yönündeki herhangi bir açıklaması, bu kişi her kim olursa olsun, Kırım'ın, Rusya'nın parçası olduğu gerçeğini değiştirmez" ifadelerini kullandı. Rus Dışişleri Sözcüsü, "Partnerlerimiz birbirinden farklı. Her birinin farklı çıkarları var" dedi.

ERDOĞAN TANIMAYACAĞIZ DEMİŞTİ

Erdoğan mevkidaşı Poroşenko ile birlikte Ukrayna'da düzenlediği basın toplantısında ''Daha 2003 yılında Ukrayna'yı öncelikli ülkelerden değerlendirdik. Karadeniz havzası dâhil olmak üzere uluslararası ve bölgesel konuları ele aldık. Kırım'ın yasa dışı ilhakını tanımadık ve tanımyacağız'' demişti.

(İlgili habere gitmek için fotoğrafa tıklayınız)

747388_2_1


      YORUM YAZ
  Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
  TİMETÜRK SON HABERLER
  ÇOK OKUNANLAR
  TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
  SON YORUMLANANLAR