DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Rekabet Kurulu kararları

Rekabet Kurulu kararları

7 Yıl Önce
2015-07-13 15:31:31
Rekabet Kurulu, Kiler Alışveriş Hizmetleri Gıda Sanayi ve Ticaret AŞ'nin belirli oranda hissesinin Carrefour Sabancı Ticaret Merkezi AŞ tarafından devralınmasına izin verildi.

Kurulun birleşme ve devralmalar ile menfi tespit ve muafiyete ilişkin kararları, Kurumun internet sitesinde yayımlandı.

Buna göre, Eczacıbaşı Monrol Nükleer Ürünleri Sanayi ve Ticaret AŞ-IBA Pharma Sprl, tedarik sözleşmesi çerçevesinde "Mo99/Tc99m jeneratörü" ve "iyot-131 oral kapsül ve solüsyon" pazarlarında ortaya çıkacak sonuçların izlenebilmesi ve herhangi bir iş birlikçi sonucun ortaya çıkması durumunda zamanında müdahale edilebilmesi amacıyla söz konusu sözleşmeye iki yıl süreyle bireysel muafiyet tanındı.

Diye Danışmanlık Eğitim ve Medya Hizmetleri Ticaret AŞ tarafından sunulan medya performans ölçümüne yönelik hizmetler kapsamındaki faaliyetler ile Otomotiv Distribütörleri Derneğince donanım, fiyat ve promosyonlara yönelik bilgilerin paylaşılmasına menfi tespit belgeleri verildi.

Akpet Akaryakıt Dağıtım AŞ, Termopet Akaryakıt Nakliyat ve Ticaret Ltd Şti, AVM Petrol Ürünleri Taah. İnş. San. ve Tic. Ltd. Şti. ve Malkoçlar Otomotiv Sanayi ve Ticaret AŞ arasında yapılan muhtelif sözleşmelerin grup muafiyetinden yararlandığı kararlaştırıldı.

Kurul, Doğuş Zhenfa Kozmetik Ticaret AŞ ile KIKO International SRL tarafından ortak girişim kurulmasına, Eaststarch CV'nin sermayesinin belli oranının lmez BV tarafından Nederlandse Glucose lndustrie BV'den devralınması işlemine izin verdi. Dorma Holding GmbH+Co.KGaA'nın tam kontrolünün Kaba Holding AG tarafından devralınması, Mitsui & Co. Ltd'nin, Gonvarri Eolica SL ve iştiraklerinin belli oranda hissesini Holding Gonvarri SL'den devralması işlemlerine izin verildi.

Paşabahçe Cam Sanayi ve Ticaret AŞ-Kardeş Züccaciye İthalat İhracat Sanayi Ticaret AŞ, yetkili satıcılık sözleşmesinin porselen ev/sofra eşyası pazarı bakımından grup muafiyetinden yararlandığına bununla birlikte sözleşmeye cam ev eşyası pazarı bakımından 5 yıl süreyle bireysel muafiyet tanınması kararlaştırıldı.

ATM Banka Kartı Paylaşım Platformu Protokolü çatısı altında kurulan ve protokole taraf olan tüm bankaların birer üye ile temsil edildiği oluşumun, platform çatısı altından alınarak BKM bünyesine dahil edilmesi için ATM Platform Komitesinin ve BKM Yönetim Kurulunun verdiği kararlar ile BKM bünyesinde konuyla ilgili yönetmelikler çıkarılarak yapılan çalışmalara süresiz bireysel muafiyet tanındı.

Anadolu Endüstri Holding AŞ tarafından Moonlight Capital SA kontrolündeki MH Perakendecilik ve Ticaret AŞ'nin çoğunluk hisselerinin devralınması suretiyle Migros Ticaret AŞ üzerinde kontrolün sağlanması işlemine koşullu izin verildi.

Rekabet Kurulu, Kiler Alışveriş Hizmetleri Gıda Sanayi ve Ticaret AŞ'nin belirli oranda hissesinin Carrefour Sabancı Ticaret Merkezi AŞ tarafından devralınması işlemine izin verdi.

GrafTech International Ltd'nin kontrolünün Brookfield Asset Management Inc'nin bağlı şirketi BCP IV GrafTech Holdings LP tarafından halka açık ihale teklifi yoluyla devralınması ve Baker Hughes Incorporated'ın Halliburton Company tarafından devralınması işlemlerine de izin verildi.

Merck Sharp Dohme İlaçları ile Özsel Ecza Depoları Ticaret ve Pazarlama AŞ arasında imzalanan "ihale satış sözleşmesi" ile Drogsan İlaçları San. ve Tic. AŞ'nin beşeri tıbbi ürün ruhsatnamesine sahip olduğu Kloroben Oral Sprey 30 ml ürününe ilişkin ortak pazarlama haklarının ortak pazarlama ve bitmiş ürün tedarik sözleşmesi çerçevesinde Reckitt Benckiser Temizlik Malzemesi Sanayi ve Ticaret AŞ'ye verilmesi işlemine bireysel muafiyet tanındı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

SON VİDEOLAR

Görüş Bildir Bizimle Paylaş