DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Polonya ile vizeler kaldırılacak

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Polonya ile vizelerin kaldırılacağını duyurdu.

31.05.2015 12:37:32

Seçim çalışmaları çerçevesinde geldiği Aydın'da Kuşadası esnafını dolaşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, sağlık Caddesi ile Barbaros Bulvarı üzerindeki turistik çarşıyı ziyaret etti. Bir esnafın bazı turistlerin alım gücü olmadığını söylemesi üzerine açıklama yapan Çavuşoğlu, Slovakya ve Slovenya'nın ardından Polonya ile de vizelerin kaldırılacağını söyledi. Çavuşoğlu, şöyle dedi:

"Gelen turisti kaliteli yada değil diye ayıramayız. Farklı ülkelerden turist bekliyorsak daha fazla tanıtım yapmalıyız. Dünyada yaşanan kriz nedeniyle onların da alım gücü düştü. Bizim arttı, onların azaldı. Bazı ülkelere elektronik vize koyduk, birkaç dakika içerisinde vize almak mümkün. Slovakya ve Slovenya'da ise vizeyi tamamen kaldırdık. Polonya'da da kısa bir süre içinde kaldıracağız. Turist sayısının artması için her şeyi yapıyoruz. Ülkemize gelen İngiliz turist sayısı arttı. Rus turistte biraz sıkıntı var."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

yahya

erhan kardeşim bayındır hocanın dediğni lütfen siz kırsal bir yerde bir köyde elektiriğin olmadığı bir yerde deneyin. ölçü mölçü olmadan asrı saadet gibi iple. bakın o zaman bayındır hoca ne demek istiyor. bu gün saat 04.13 te bir doğu ilinde hala uyanıktım. dışarıda değil xaytül abyed apaydınlık bir dünya vardı. biz de diyoruz ki hocamız 15 milyon nüfusu olan istanbulda elzem konularla ilgilensin.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş