DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Op. Dr. Furtun'un vurulduğu hastanede mesai arkadaşları iş bıraktı

Op. Dr. Furtun'un vurulduğu hastanede mesai arkadaşları iş bıraktı

7 Yıl Önce
2015-06-01 10:38:49
Samsun Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesinde uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Op. Dr. Kamil Furtun'un mesai arkadaşları 15 dakika iş bıraktı.

Sağlık Bakanlığının "Şifa veren ele vefa organizasyonu" kapsamında, Samsun Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesinde 09.00 ile 09.15 saatleri arasında 15 dakika boyunca hasta bakımına aciller dışında ara verildi.

Hastane önünde doktorlar, üzerinde Op. Dr. Kamil Furtun'un fotoğraf baskısının bulunduğu tişörtleri giyerek toplandı. Saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı okundu. Opr. Dr. Furtun'un mesai arkadaşları duygulu anlar yaşadı.

Furtun'un hastanede kullandığı oda ve odaya ulaşan koridor çiçeklerle süslendi.

Eylemde bir açıklama yapan Samsun Sağlık İl Müdürü Yusuf Köksal, Türkiye'de güçlü yarınlara daha sağlıklı bir toplum temelinde ulaşılabilmesi adına hekiminden, hemşiresinden eczacısına, teknisyeninden memuruna kadar yaklaşık 700 bin kişilik bir ailenin mensubu olduklarını söyledi.

Son günlerde şiddetin manidar bir şekilde gündem oluşturduğunu belirten Köksal, "Maalesef değerli meslektaşımız Op. Dr. Kamil Furtun'un görevi başında vahşice katledilmesiyle farklı bir boyut kazanan saldırılardan, 'sağlık ve şiddet' kelimelerinin sıkça yan yana anılıyor olmasından derin bir endişe duymaktayız. Şifa sunan ellerin sahipleri, her gün yastığa başını koyarken sağlımız için aldığı kararları şöyle bir gözden geçirip, vicdanını rahatlatmadan gözlerini kapamıyor, bundan emin olunuz. Ne var ki üst üste yaşanan olaylar sizlerin evlatları olan sağlık çalışanlarımızın moral ve motivasyonunu neredeyse tüketme noktasına getirmiş durumdadır" dedi.

Hastane önündeki iş bırakma eylemine Samsun Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Mehmet Dursun Mehel, Samsun Halk Sağlığı Müdürü Mustafa Kasapoğlu da katıldı.

Eyleminin ardından doktorlar hastaneye dönerken, Samsun Tabip Odasına bağlı hekimlerin saldırıya tepki için Samsun'da acil servisler hariç iki gün boyunca iş bırakacakları belirtildi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Sana güvenemem İslamoğlu

İslamoğlu bey efendi artık sana güvenim kalmadı. Bu gerçeği 4 yıl sonra görmen senin kör ve sağır olduğundan da bir durumda olduğunu gösteriyor. Zira körler ve sağırlar bile bunu anlayıp öğrendiler. Güya sen de alim olacaksın. Cahilin kolayca çözdüğü bir meseleyi sen 4 yıl sonra çözebildiysen vay bu ümmetin başına gelenler vay! Cahiller alimlerden daha ferasetli bir döneme geldik demek.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş