DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Mistura Şam'ı ziyaret edecek

BM Suriye Özel Temsilcisi Staffan de Mistura, Suriye rejiminin daveti üzerine Şam'a gidecek.

15.06.2015 08:58:21

AA'dan Betül Yürük'ün haberine göre, BM Cenevre Ofisi'nden yapılan açıklamada, Mistura'nın Suriye rejiminin davetine olumlu cevap verdiği ve Şam'da da temaslarda bulunacağı belirtildi.

 "Mistura, Cenevre'de devam eden Suriye görüşmeleri kapsamında, üst düzey Suriyeli yetkililerin de görüşlerine başvuracak" denilen açıklamada, Mistura'nın Cenevre Bildirisi'nin bütün yönleriyle hayata geçirilmesine yönelik BM Genel Sekreteri Ban-Ki-mun'a bir rapor sunacağı ifade edildi. 

Açıklamada, Mistura'nın Şam'daki temasları sırasında sivillerin korunması, varil bombası kullanılmasının kabul edilemez olduğu, insani durum ve kuşatma altındaki alanlara erişimin artırılması gibi konuları da ele alacağı kaydedildi. 

 Mistura, geçen ay Suriyeli muhaliflerin daveti üzerine İstanbul'a gitmişti.

Cenevre'de 5 Mayıs'ta başlayan ve Haziran'da bitmesi öngörülen Suriye görüşmelerinin, Temmuz ayına kadar uzatıldığı açıklanmıştı. 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

mehmet yılmaz

ABD ile kadim dost model ortak olmuş AKP ile ittifaka hayır diyoruz. Irak işgalinde ABD'ye,Libya işgalinde Nato'ya destek veren AKP ile ittifak yapmak burada işlenen günahlara ortak olmaktır.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş
İHH Ramazan