DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Mısır, Kardavi'yi Katar'dan yeniden istedi

Mısır, Katar'dan Kardavi ve diğer İhvan mensuplarının iade edilmesini ikinci defa talep etti

7 Yıl Önce
2015-05-27 11:32:33

Dünya Bülteni'ninde yer alan habere göre; Mısır yönetimi, gıyaben idama mahkum edilen Yusuf el Kardavi'nin iadesini Katar'dan resmen talep etti.

Uluslararası İşbirliği şubesinden sorumlu Adalet Bakan Yardımcısı Adil Fehmi, Mısır Dışişleri Bakanlığıyla birlikte ‘Hapishaneler baskını' davasında gıyaben idama mahkum edilen Yusuf el Kardavi'nin Mısır'a iade edilmesi için Katar devletine ikinci defa resmi bir talep gönderdiklerini belirtti.

Katar devletine gönderdikleri talebin Sadace Kardavi'nin iadesiyle sınırlı kalmadığını, Katar'da bulunan diğer ihvan yöneticilerinin ve İslami Cemaat'in (El-Cemaatu'l İslamiyye) Şura Konseyi üyesi Asim El Mecid'in iadesini de içerdiğini kaydeden Fehmi, taleple birlikte bu kişilere yöneltilen suçlar ve aleyhlerine verilen gıyabi hükümleri Katar'a bildirdiklerini söyledi.

Katar'a daha önce aynı talepte bulunduklarını ifade eden Fehmi, “sanıkların teslimi konusuyla ilgili uluslararası anlaşmalar ve misliyle muamele etme ilkesi gereğince Katar'ın talebimizi yerine getirmesi gerekiyor fakat bu konuda bizimle işbirliği yapmıyor. İnterpol taleplerine de cevap vermiyor. Sanıklar gözaltına alınıp kendi ülkelerine iade edilmeli ki kendilerine yöneltilen suçlar hakkında yeniden sorgulansınlar' şeklinde konuştu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Muammer Polat

Dinde zorlama yoktur ayeti kafirleri içindir, Müslümanlar için değil, zorla iman olmayacağını söyler, Allah'' Peygamber size neyi emrediyorsa onu alın nedende yasaklıyorsa ondanda kaçının demiyor mu?'' yine'' onlara hadi Allah'ın indirdiklerine ve peygamberin sözlerine gelin denildiğinde yüz çevirirler, onlara bir musibet geldiğinde biz sadece iyilik ve başarı istedik derler, Allah onların kalplerindeki gizlediklerini bilir onlara nasihat et ve Allah'ın ayetlerini hatırlat Nisa 61-63

Görüş Bildir Bizimle Paylaş