DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Mısır, Karadavi'nin teslim edilmesi talebini yineledi

Mısır, Karadavi'nin teslim edilmesi talebini yineledi

7 Yıl Önce
2015-05-28 20:03:27
Mısır, Katar yönetiminden, gıyabında yargılanan Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanı Yusuf el-Karadavi'nin teslim edilmesi talebini yineledi.

Mısır Adalet Bakanı Müsteşarı Adil Fehmi, basına yaptığı açıklamada, Mısır Adalet Bakanlığı'nın, Dışişleri Bakanlığı ile koordineli olarak Katar'dan, Karadavi'nin teslimini resmi olarak ikinci kez talep ettiğini söyledi.

Bu talebin, "Hapishaneler baskını" davasında yargılanan Karadavi'nin idamına ilişkin görüş alınması için evraklarının Mısır Müftülüğüne sevk edilmesi üzerine gerçekleştiğini belirten Fehmi, Karadavi'nin dışında teslimi istenenler arasında Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan) lider kadrosundan Asım Abdulmacid'in de bulunduğunu kaydetti.

Kahire Ceza Mahkemesi 16 Mayıs'ta görülen "Katar ile Casusluk" ve "Hapishaneler Baskını" olarak bilinen iki ayrı davada aralarında askeri darbeyle görevinden alınan Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ve Müslüman Alimler Birliği Başkanı Yusuf el-Karadavi'nin de bulunduğu 166 kişinin idamlarına dair görüşünü almak amacıyla Mısır Müftülüğüne evraklarını sevk etmişti.

Mısır Müftülüğünün görüşünün ardından mahkeme, 2 Haziran'da düzenlenecek oturumda kararını açıklayacak.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş