DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Milli Görüş'ten Erdoğan'a özel mektup

Milli Gazete, manşetine Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yazdığı mektubu taşıdı.

7 Yıl Önce
2015-08-02 11:48:08

Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, 1 yıl önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a bir mektup yazdığını ve parti olarak endişelerini anlattığını söyledi. Mektupta Saadet Partisi'nin endişelerini, tespit ve değerlendirmelerini 10 başlık altında sıralayan Kamalak, “Türkiye'yi karıştırmak isteyen karanlık mihraklara karşı verilecek en güzel cevap, ‘inadına kardeşlik-İnadına beraberlik'tir. Terörist unsurların ve marjinal grupların ortalığı savaş alanına dönüştürmesi ne kadar yanlışsa, yönetici erklerin de ‘Güç bende. Kimseyi dinlemem İstediğimi yaparım' yaklaşımı o kadar yanlıştır” dedi.

“BUNU BASINA DA SERVİS ETMEDİK, DEVLET POLİTİKASI KALSIN DİYE”

Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, parti genel merkezinde düzenlenen Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'na katıldı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın cumhurbaşkanı seçildikten sonra kendisine bir mektup yazdığını ve endişelerini dile getirdiklerini belirten Kamalak, “Bunu basına da servis etmedik, devlet politikası kalsın diye. Ne vardı orada. Ana hatları ile 1 yıl önce cumhurbaşkanına yazdığımız mektubun konu başlıklarında Saadet Partisi'nin olaylar karşısındaki dirayetinin, tespitinin, yaklaşımının ne kadar doğru olduğunu sanıyorum hepiniz takdir edeceksiniz.” diye konuştu.

ERDOĞAN'A SUNULAN 10 MADDE

Saadet Partisi olarak tespit ve değerlendirmelerini 10 başlık altında sıralayan Kamalak, “Birincisi şiddet ve anarşinin temel amacı halk arasında öfke, çatışma ve kamplaşma meydana getirerek kardeşi kardeşe kırdırmaktır. Türkiye'yi geri dönülmez bir bataklığın içine sürüklemektir.

İkincisi millet olarak bu oyuna gelmemeli, tahriklere kapılmamalıyız. Türkiye'yi karıştırmak isteyen karanlık mihraklara karşı verilecek en güzel cevap ‘İnadına kardeşlik, inadına beraberlik' düsturu ile Millet olarak bu oyuna gelmemeli, tahriklere kapılmamalıyız. Türkiye'yi karıştırmak isteyen karanlık mihraklara karşı verilecek en güzel cevap, ‘inadına kardeşlik-İnadına beraberlik' düsturuyla milli birlik ve beraberliğimize sahip çıkmak olacaktır.

‘GÜÇ BENDE. KİMSEYİ DİNLEMEM İSTEDİĞİMİ YAPARIM' YAKLAŞIMI

Üçüncüsü terör bu milletin ortak dramı ve ortak acısıdır. Ortak acılar ortak kararlılıklar gerektirir. Bu süreç kısır siyasi çekişmelerin malzemesi haline getirilmemelidir. İvedilikle, toplumun bütün kesimlerinin temsil edildiği bir ‘Milli İstişare Toplantısı' gerçekleştirilmelidir.

Dördüncüsü terörist unsurların ve marjinal grupların ortalığı savaş alanına dönüştürmesi ne kadar yanlışsa, yönetici erklerin de, ‘Güç bende. Kimseyi dinlemem istediğimi yaparım' yaklaşımı o kadar yanlıştır.

Beşincisi Türkiye'de kardeş kavgası çıkarmaya yönelik bu tür oyunlar daha önce de sahnelenmiş ve acı tecrübeler yaşanmıştır. Herkes bu acı tecrübelerden ders çıkarmalı ve sorunlarını yakarak, yıkarak, ötekileştirerek değil, konuşarak çözmeyi öğrenmelidir.

Altıncısı ülkede Sükûneti ve huzuru sağlamak en başta iktidarın görevidir. Üslup ve yaklaşıma her zamankinden daha fazla önem verilmeli Türkiye bir inatlaşmanın kurbanı edilmemelidir. İnatlaşma, kamplaşma kimseye fayda sağlamaz. Çevremizin yangın yerine döndüğü, ateşin kapımıza dayandığı bir ortamda ihtiyacımız olan şey, kamplaşmak, kutuplaşmak değil birbirimizi anlamaya çalışmak olmalıdır.

FARKLILIKLARIMIZI AYRILIK NEDENİ DEĞİL, ZENGİNLİK UNSURU OLARAK GÖRMELİYİZ

Yedincisi Çözüm süreci ile ilgili süreç, ekonomik ve sosyal politikalarla desteklenmelidir. Özellikle de üretimi değil tüketimi esas alan politikalar, gelir dağılımındaki adaletsizlik gibi konular, toplumu sosyal bir uçuruma sürüklemiş ve maalesef provakasyonlara açık hale getirmiştir.

Sekizincisi çözüm süreci şeffaf bir şekilde, istikameti ve hedefi, milletle paylaşılarak yürütülmelidir. Çünkü, gideceği yeri bilmeyen gemiye hiçbir rüzgar fayda etmez.

Dokuzuncusu bizler aynı bahçenin çiçekleri, aynı milletin evlatlarıyız. Renklerimiz, hassasiyetlerimiz, düşüncelerimiz farklı olabilir. Farklılıklarımızı ayrılık nedeni değil, zenginlik unsuru olarak görmeliyiz.

Onuncusu özellikle hudut bölgelerinde oluşan istikrarsız ortam, yabancı istihbarat güçlerinin provokatif faaliyetlerine uygun bir zemin hazırlamıştır. Bu faaliyetler dikkatle takip edilmeli ve gereken güvenlik tedbirleri alınarak mutlaka engellenmelidir.” Açıklamasında bulundu.

İşte o manşet: 

.

YORUMLAR (14)

Abdullah Kuloğlu

Karşılıklı anlayışa çok çok ihtiyaç var.

Kalamak mı AKP mi Paralelci?

Kamalak'ı 'paralelci' diye suçlayan bilgi yoksunu, algılara kapılmış arkadaşlar şunlara cevap versinler! 1-O paraleli kim büyüttü, kim besledi, kim kocaman bir örgüt haline getirdi? 2-Tüm bunlar olurken devletin başındaki büyükler ne yapıyordu? 3-Kamalak'ı hükümet medyası çağırdı da mı O gitmedi? 4-Her gittiği yerde aynı şeyleri söyleyen Kamalak'ı eleştireceğinize 'çözüm süreci' sürsün diye güneydoğu'dan askeri-polisi çekip orayı hdpkk'ya teslim edenleri neden göremezsiniz? Siz böyle düşünüp uyarılara kulak tıkadıkça Türkiye büyür de büyür...!

Emin SAĞDIÇ

Seçimde aldığınız ve sizin hiçbir işinize yaramayacak ancak AKP için çok şey ifade eden %3 oydan AKP adına vazgeçseydiniz samimiyetinizi anlardık. Şimdi ortalık ateş çemberine dönmüş yok şöyle dediydik, yok böyle dediydik. Bence siz eşeğinizi Niğde'ye sürün.

hasan

Hakikaten boş söylemler... Hiç bir realitesi olmayan sanki denenmemıs ve söylenmemiş bir şey kalmış türünden yuvarlak retorik..

isa demir

Allah rızası için bir tanenizde fikir veren bilgi veren yorum yazın bu kadar damı kafanız çalışmıyor? rabbim size hidayet versin.

Hüseyin

Yapılan yorumlara bakılırsa, gerçekler hiçte hoş değil. Bunları yıllardır söylüyor Milli Görüş. Ama siz Rahatlık Bölgenizden konuşun bakalım. Öyle 'ekranlarda edebiyat kürsülerinde kahramanlık satanlar'ın konuşmaları hoş değil mi? Dış Politikada gelinen nokta belli, ABD, AB İsrail ın oyuncağı olduk....!

abdullah

hadi ordan be....kardeşlik nerede siz nerede?..şu hale bakın, kirli ittifak kuranlar şimdi kardeşlikten bahsediyor...siz gidin paralel çete yandaşlarıyla kardeşliğinizi kurun, zaten kurmuştunuz değil mi?..bu millet size güvenmediğini 7 haziranda gösterdi..ama demek bunu anlayacak kapasite yokmuş sizde sayın kamalak.

hasan

Hakikaten boş söylemler... Hiç bir realitesi olmayan sanki denenmemıs ve söylenmemiş bir şey kalmış türünden yuvarlak retorik..

enes

Milli görüşün fikirler düşmanı paralel medya destekli KAMALAK. ....

M.N.A

Zilli gazete saçmaliyor

M

Bu adam neyin peşinde? Sen ogün devlet politikası kalsın diye yayınlamadığını bugünde yayınlama. Sen Fatihi partiden ihracc et, sonrada Cbaşkanına talepte bulun, önce insan ol sonra müslüman sonrada toz ol, dinazorlaşmış beceriksiz siyasilerden bıktık

bos bos

kamalak bos bos konusuyo gene..laf olsun torba dolsun.milli görüscüler orda burda tayyibe sayiyo acilim baslatti hdp yi meclise soktu falan filan diye..adam simdi bombaliyo.bu sefer de niye bombaliyo..biz kardesiz diyo..dengesiz bi milli görüs iste..yeter ki tayyibi kötülemek olsun..hadi ordan

ılhan akbaş

Emin sagdic senin gibi siyasi zekasi kisitli insanlar o parti de oldukca bir adim ilerle me olmaz....% 3 ak. partinin siyasetini beğenmediği için oy vermedi.Akp taraftari olup saygısız aç gözlü davrananlar 'insanlar sizi desteklemek zorunda değil farklı goruslere saygı duyun artık '.

juba

kamalak sen allaha inandığını söylesen acaba yalanmı diyorsun diye düşünürüm sen hainsin davamiza benzin döktün ftö yalakası

Görüş Bildir Bizimle Paylaş