LGS sınavı ertelenecek mi? LGS 2021 sınavı ne zaman yapılacak?

Kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, koronavirüsle mücadele kapsamında yeni kısıtlamaları açıkladı. Buna göre, saat 10-20 saatleri arasında sokağa çıkma yasağı uygulanacak. 65 yaş üstü için uygulanan sokağa çıkma yasağı 20 yaş altına da uygulanacak. Okullar yıl sonuna kadar uzaktan eğitime devam edecek. Peki LGS sınavı ne zama yapılacak? LGS 2021 sınavı ertelenecek mi?

17.11.2020 20:18:10

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Başkan Erdoğan, kabine toplantısı sonrası alınan korona tedbirlerini şu şekilde açıkladı: “Tüm spor müsabakaları seyircisiz oynanmaya devam edilecek. Halı sahaların faaliyetlerine ara verilecek. Hafta sonları tedarik ve üretim zincirleri aksamayacak şekilde 10.00 ile 20.00 saatleri arası dışında sokağa çıkma sınırlaması uygulanacak. 65 yaş ve üstü için uygulanan belirli saatlerde sokağa çıkma uygulaması, çalışanlar hariç olmak üzere 20 yaş altına da teşmil edilecek. Sinemalar, sektörün talebine de uygun şekilde yıl sonuna kadar kapalı kalacak. Alışveriş merkezi, market, restoran, berber ve kuaför gibi işletmelerin çalışma süreleri saat 10.00 ile 20.00 arası olarak sınırlanacak."

2021 LGS sınavı ne zaman yapılacak?

Başkan Erdoğan, okulların yıl sonuna kadar uzaktan eğitime devam edeceğini yüz yüze eğitimin sona erdirildiğini açkılamasından sonra lise sınavına hazırlanan öğrenciler ve veliler de LGS sınavının ne zaman yapılacağını, LGS sınavının ertelenip ertelenmediğini merak ediyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 2021 LGS sınavının 6 Haziran'da yapılacağını açıkladı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)