Kuruluş Osman dizisinin başrol oyuncusu Burak Özçivit kimdir?

Osmanlı Devleti'nin kuruluş yıllarının ve siyasi çalkantılarının konu alarak ele alındığı dizide Osman Bey karakterine hayat veren Burak Özçivit merak konusu oldu. 13. yüzyılda Kayı Boyu lideri Ertuğrul Gazi'nin en küçük oğlunu canlandıran Burak Özçivit kimdir?

06.10.2020 17:22:36


Diriliş Ertuğrul dizisinin yeni bir serisi kabul edilen Kuruluş Osman Bey dizisinde Ertuğrul Gazi'nin en küçük oğlu Osman Bey'i Burak Özçivit canlandırıyor.
24 Aralık 1984 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelen Burak Özçivit aslen Gaziantep'lidir. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğrafçılık Bölümü'nden mezun olan Özçivit, katıldığı seçmelerde gelecek vadeden olarak seçildi. İlk çıkışını Zoraki Koca dizisi ile yapan Burak Özçivit 2005'te Best Model of Turkey yarışmasına katılarak birinci seçilmiştir.

WhatsApp Image 2020-10-06 at 17.39.09 (1)

Daha sonra Best Model of The World'e katılan sanatçı dünyanın en iyi ikinci mankeni seçildi. Yurtdışında yapılan birçok fuar ve moda haftasının aranan mankeni oldu. Bir dönem Uğurkan Erez ile çalışan Özçivit, mankenliği bıraktı. Döneminin ilk korku filmi serilerinden sayılan 2007 yılında çekilen Musallat filminde başrolünü oynadı.WhatsApp Image 2020-10-06 at 17.39.09

Küçük Sırlar dizisinde Çetin, Muhteşem Yüzyıl dizisinde Malkoçoğlu karakterine hayat verdi.
Reşat Nuri Güntekin'in yazdığı Çalıkuşu dizisi daha önce Aydan Şener Kenan Kalav'ın oynadığı drama türü izleyiciyle buluşmuştu. 2013 yılında Burak Özçivit Fahriye Evcen ile kamera karşısına geçti ve Çalıkuşu dizisini orijinalinden farklı benzerlikler ile çekti.

WhatsApp Image 2020-10-06 at 17.39.09 (3)
Aşk Sana Benzer filminde rol arkadaşı olan Fahriye Evcen ile ilişkileri başlayan çift Sait Halim Paşa Yalısı'nda görkemli bir törenle dünya evine girdi.
Musallat, Zarafa, Aşk Sana Benzer, Kardeşim Benim gibi filmlere imza atan Özçivit, Eksi 18 Murat, Zoraki Koca, Baba Ocağı, İhanet, Küçük Sırlar, Muhteşem Yüzyıl, Çalıkuşu, Kara Sevda gibi pek çok dizi projesinde ki karakterlere can verdi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)