SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFADÜNYAGÜNDEMPOLİTİKAEKONOMİÇEVİRİGEZİSPORSAĞLIKTEKNOLOJİKÜLTÜRYAŞAMEMLAKFOTOVİDEOEN

KPSS ne zaman yapılacak? Tarihler belli oldu

ÖSYM Başkanı Halis Aygün'den KPSS tarihleri ile ilgili son dakika açıklaması geldi. Peki KPSS ne zaman yapılacak? KPSS sınav tarihileri belli oldu mu? ÖSYM Başkanı Halis Aygün açıklamasında KPSS sınav tarihlerinin belli olduğunu duyurdu. Peki KPSS ne zaman yapılacak? ÖSYM Başkanı Halis Aygün, 'Sınav tarihleri gözden geçirildi ve yeniden düzenlendi. YKS, MEB'in önereceği müfredat ve kazanımlara göre olacak' dedi.

KPSS ne zaman yapılacak? Tarihler belli oldu
27.3.2020 11:41:14

ÖSYM Başkanı Halis Aygün'den KPSS tarihleri ile ilgili son dakika açıklaması geldi. Peki KPSS ne zaman yapılacak? KPSS sınav tarihileri belli oldu mu? ÖSYM Başkanı Halis Aygün açıklamasında KPSS sınav tarihlerinin belli olduğunu duyurdu. Peki KPSS ne zaman yapılacak? ÖSYM Başkanı Halis Aygün, "Sınav tarihleri gözden geçirildi ve yeniden düzenlendi. YKS, MEB'in önereceği müfredat ve kazanımlara göre olacak" dedi. 

KPSS ne zaman yapılacak?

Yeni sınav tarihleri şu şekilde: KPSS Alan Bilgisi Testi 12-13 Eylül'de, Genel Yetenek-Genel Kültür-Eğitim Bilimleri oturumları 6 Eylül'de yapılacak. KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi 20 Eylül'de, Dikey Geçiş Sınavı 9 Ağustos'ta uygulanacak. KPSS, önlisans düzeyinde 25 Ekim'de, ortaöğretim düzeyinde ise 22 Kasım'da yapılacak.

Detaylar birazdan...

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR