Koronavirüsten ölenlerin defnedilecekleri yer belli oldu

Koronavirüs salgınında yaşamını yitirenlerin defni için İstanbul Beykoz'daki Baklacı Mezarlığı seçildi.

26.03.2020 23:45:08

Bilim Kurulu ile Diyanet İşleri Başkanlığı'nın tavsiye ve kararları doğrultusunda, İstanbul'da Kilyos ve Beykoz'da defin yerleri belirlendi. Koronavirüs sebebiyle hayatını kaybedenler buralara gömülmeye başlandı.

Beykoz'daki Baklacı Mezarlığı'na da definler yapıldı. Ancak Çavuşbaşı Baklacı Mahallesi sakinleri mezarlığın yerleşim yerlerine yakın olduğunu belirterek önlem alınmasını ısrar etti.

1_392

Mahallede oturan ve bölgede yerleşim yerleriyle okullar olduğunu ifade Abdurrahman Öz, "İstanbul Büyükşehir Belediyesi Anadolu Yakası için defin yeri olarak Çavuşbaşı belirlenmiş. Çevreye baktığınızda burası bir yerleşim alanı. Ben burada yaşayan bir vatandaşım. Burada okullar var. Bu okullarda çocuklar eğitim görüyor. Burası bir cadde. Caddenin hemen altı mezarlık. Bu sakıncalıysa bu kadar yerleşim alanı içine defin niçin yapılıyor? Niye rahatsızız? Bir tehlike olmasa bu insanların da aile mezarlıkları vardır. Demek ki bir sakınca ve problem var" dedi.

2_372

Baklacı Mahallesi sakinlerinin mezarlığın önünde toplanması üzerine bölgeye gelen çevik kuvvet ekipleri vatandaşları mezarlığın önünden uzaklaştırdı.

Çevik kuvvet ekipleri Baklacı Mezarlığı girişinde beklemeye başladı.

Öte yandan mezarlığın arka tarafında ormanlık bölgede bir iş makinesinin çalıştığı görüldü.

3_260

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)