Kılıçdaroğlu'nun sandık çağrısına esprili yanıt

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ’sandıklara oturun’ çağrısına esprili bir yanıt verdi.

28.05.2015 13:30:03

Seçim çalışmaları kapsamında Kayseri'ye gelen Bakan Yıldız, serbest bölgede bir fabrikayı ziyaret etti. Gazetecilerin, Kılıçdaroğlu'nin açıklamalarını hatırlatması üzerine Yıldız, "Anketleri ellerine aldıkça yani ümitsizliklerini görüyorum. Ondan dolayı yorum yapmayayım ama bu bir kanun işi, mevzuat işi. Herkes istediği her yere oturamaz Türkiye'de. Seçimin genel hükümleri ve seçmen kütükleriyle ilgili düzenlenen kanunun ilgili maddesinde, sandığın döküm ve sayımı ile ilgili konularda dahi düzenleme getirilmiş. Bırakın üzerine oturmayı yerini değiştirmezsin. Herkes her istediği yeri oturamaz. Bu konularda daha sorumlu davranmamız, devlet adamlığına yakışır üslup takınmamız lazım. Ayrıca baktırdım, sandıklar ahşap zannediliyor, şeffaf ve plastik. 70 kilonun üzerinde kırılma tehlikesi var. Kırılırsa 2 ila 5 ay hapis cezası var. Ben tavsiye etmiyorum. Yaklaşık 177 bin sandık içerisinde ne sandığa oturmanızı gerektirecek ne sandığın arkasına sığınmanızı gerektirecek herhangi bir işlem inşallah olmayacaktır. Elektrikle alakalı herhangi bir sıkıntı inşallah yaşanmayacaktır. Yüksek Seçim Kurulu'nun bu manada yaptığı düzenlemeler kanuni yaptırımları da taşıyor. O yüzden devlet malına zarar vermek bunlar zimmetlidir sandıklar. Sakın ola bu sandıkların üzerine oturmayın arkadaşlar sandıklara herhangi bir şey yapmayın. Hangi kiloda olursanız olun kırılma tehlikesi var. Ben tavsiye etmiyorum" diye konuştu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Derviş Baba

Sayın GÜL,AK Parti ve dolayısıyla Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN sayesinde Başbakan, Dışişleri Bakanı ve Cumhurbaşkanı oldunuz.Aylarca HUBER Köşkünde yaşadınız.Daha ne istiyorsunuz?Padişah mı olmak istiyorsunuz?Kayseri'den Bağımsız Milletvekili Adayı olun gücünüzü görelim.10.000 oy alamazsınız Kayseri'den.Taş yerinde ağırdır.Oturun oturduğunuz yerde.Gidin üniversiteyi hocalık yapın.prof'luk ünvanını alın.