DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Kemer'de cankurtaranlar yarışması

Kemer'de cankurtaranlar yarışması

7 Yıl Önce
2015-05-29 22:10:06
Kemer Turistik Otelciler ve İşletmecileri Birliğince (KETOB) bu yıl dördüncüsü düzenlenen "Cankurtaranlar Yarışması"nda 29 cankurtaran mücadele etti.

Kemer Ayışığı Parkı sahilinde, 3 etapta eleme usulüyle gerçekleştirilen yarışmaya 24 turistik tesisten 29 cankurtaran katıldı.

Kıyıdan 60 metre uzaktaki kazazedeleri ilk kurtaran 14 yarışmacının tur atladığı yarışmanın ikinci etabında 100 metre koşunun ardından 120 metre yüzülerek kıyıdaki flamalara ulaşıldı.

Son etapta 4 kişinin mücadele ettiği yarışta Nazım Yılmaz birinci, Abdullah Bulut ikinci, İbrahim Baysal ise üçüncü oldu. Dereceye giren yarışmacılara ödülleri törenle verildi.

KETOB Başkanı Tayyar Gül, yaptığı açıklamada, yarışmanın gelecek yıllarda da devam edeceğini belirterek, cankurtaranlığın yasal zorunluluğun ötesinde, insan hayatına verilen önemin göstergesi olduğunu söyledi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Kürd

Bu yüzyil Allahin izniyle Kürtlerin yuzyili olacaktir. 100 yillik somuru talan ve katlimalarla dil din kultur ve kimlik somurusu sona erecek Arap Acem ve Turklerin boyundurugundan artik kurtulacagiz. Yeralti ve yer ustu zenginlikleriniz somurulmeyecek kendi anadilimizi okullarimizda ogrenebilecegiz. Seyh Ahmedi Xaniyi, Said Nursiyi, Melayi Ciziriyi, Feqi Teyrani yani kendi Edebiyatimizi ve kulturumuzu ogrenecegiz.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş