DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Kapıkule'de gurbetçi yoğunluğu

Kapıkule'de gurbetçi yoğunluğu

10.07.2016 15:32:30
Yıllık izinlerini Türkiye'de geçirmek için yola çıkan gurbetçiler, Kapıkule Gümrük Kapısı'nda uzun kuyruklar oluşturdu.

Sabah erken saatlerden itibaren gümrük kapısına gelen gurbetçiler, pasaport kontrollerinin yapılması için beklemeye başladı.

İşlemler dolayısıyla oluşan uzun kuyruklarda yorulan bazı vatandaşlar, gümrüksüz satış mağazalarının bulunduğu alanlarda bir süre dinlendi.

Hasan Arslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, tatilini geçirmek için Almanya'dan geldiğini ve sevdiklerine kavuşacağı için mutlu olduğunu söyledi.

Tahir Karabacak da 25 saat önce Almanya'dan Giresun'a gitmek üzere yola çıktığını belirterek, yaklaşık bir saattir pasaport işlemlerinin bitmesini beklediğini aktardı.

Yolculuklarının güzel geçtiğini dile getiren Karabacak, "Ucunda Türkiye'yi görmek varsa her şey çok güzel. Burayı görmek, bayrağımızı görmek bize bütün sıkıntılarımızı unutturuyor. Mutluluğum kelimelerle ifade edilmez.' şeklinde konuştu.

İsviçre'den Aydın'a giden Mustafa Kiremitçi ise Sırbistan tarafı hariç yolculuklarının iyi geçtiğini, Sırp gümrüğünde uzun süre beklediklerini anlattı.

Bu arada, son 24 saatte Kapıkule Gümrük Kapısı'ndan yurda 34 binden fazla kişinin giriş yaptığı öğrenildi.Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş