DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

16,3471 ₺

EURO

17,4315 ₺

ALTIN

971,14 ₺

BİST

2.395,78 ₺

Kadıköy'de Cizre eylemi

Kadıköy'de Cizre'deki çatışmaları protesto etmek isteyen bir grup sessiz eylem yaptı...

7 Yıl Önce
2016-02-03 01:02:39

Ajanslarda yer alan habere göre; Kadıköy'de, İstanbul Emek ve Demokrasi Koordinasyonu'nun çağrısıyla, Cizre'ye yapılan operasyonlara tepki göstermek için eylem yapıldı. Slogan atan eylemcilerin ilk etapta toplanmasına izin vermeyen polisler, sessiz yapılması şartıyla gösteriye izin verdi.

İstanbul Emek ve Demokrasi Koordinasyonu'nun çağrısıyla yaklaşık 100 kişilik grup Cizre'deki operasyonlara ve bir evin bodrumunda bulunan yaralıların alınmamasına tepki göstermek için Kadıköy Rıhtım'da bir araya geldi.

​Polis, önce eylemcilerin toplanmasına izin vermedi. Sözlü uyarıda bulunan polisler grubun dağılmasını istedi. Bu sırada slogan atan bir genç gözaltına alındı.

EYLEME SESSİZ YAPILMASI ŞARTIYLA İZİN VERİLDİ

Eylem yapılması planlanan alanda polisler tarafından bir süre kimlik kontrolü yapıldı. Daha sonra eylemciler adına bir grup temsilci polis yetkilileri ile görüştü. Görüşmenin ardından eylemin sessiz bir şekilde yapılması kararı alındı.

​Grup, Cizre'deki vahşeti durdurun, yaralıları kurtarın yazılı pankartı açtı. Bir süre slogan atan grup, polisin uyarısı üzerine slogan atmayı bırakıp, alkış tutarak oturma eylemi yaptı.

'CİZRE'DE ENKAZIN ALTINDA İNSANLIK VAR'

Grup adına açıklama yapan Cihan Uyanık, "Bodrumdaki enkazın altında insanlık var. Hastaları aç susuz bırakılan, ölmeye terk edilen… AKP saray iktidarının yetkilileri göz göre göre insanları ölüme terk ettiler. Vicdanlara sesleniyoruz; orada ölüme terk edilen insanlığımızdır. Ama demeyin, fakat demeyin, ses verin" dedi. .

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş