DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İsrail'de Netanyahu protestosu

Yüzlerce İsrailli dün akşam 14 Ocak Cumartesi akşamı Tel Aviv'de gösteri düzenleyerek Netanyahu hakkındaki yolsuzluk davasını ve politikalarını eleştirdi.

5 Yıl Önce
2017-01-16 10:31:36

TİMETURK | HABER MERKEZİ

Yediot Ahranot gazetesi, protesto gösterilerine katılanların, "Hükümet iyi olan ne varsa yıkıyor. Yolsuzluk ve uluslararası sahadaki yalnızlık rekor seviyeye ulaştı. Kışkırtıcılık ve ırkçılık kontrol edilemez hale geldi" dediklerini aktardı.

"YALNIZLAŞTIK!"

Gazeteye göre, gösteriyi organize edenler Netanyahu hükümetinin ırkçı politikalarının bedelini ödediklerini ve söz konusu politikaların uluslararası sahada İsrail'i yalnızlaştırdığını belirtti.

Hükümeti protesto gösterisine katılan İsrailliler, "Yolsuzlukların arkası gelmiyor", "Hükümet istifa" ve benzeri sloganlar yazan pankartlar taşıdı.

Bu arada, İsrailli Vatandaş Hakları Derneği, 2016'nın İsrail'de insan hakları açısından başarılı bir yıl olmadığını, hükümetin Filistinlilere karşı fanatik uygulamaları benimsediğini, Filistinlilerin haklarını ve özgürlüklerini çiğnediğini, onlara karşı orantısız güç kullandığını bildirdi.

ARAPLAR, DOĞULU YAHUDİLER, KADINLAR...

Derneğin hazırladığı raporda, İsrail hükümetinin toplumunda Araplara, Etiyopyalı Yahudilere, Doğu Yahudilerine, kadınlara ve özürlülere yönelik ırkçı uygulamalarında artış olduğu belirtildi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş