DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

HDP Erzurum mitinginde gerginlik

HDP'nin Erzurum'da gerçekleştireceği miting öncesinde iki grup arasında gerginlik meydana geldi.

04.06.2015 11:24:43

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın bugün saat 13.00'de yapacağı İstasyon Meydanı'ndaki miting için partililer hazırlık yaparken olaylar çıktı. Miting alanı yakınanda toplanarak, HDP'ye Erzurum'da miting yaptırmayacaklarını söyleyen gruba polis tazyikli su ve biber gazıyla müdahale etti.

Çevre illerden takviye gelenlerle 4 bin polisin görev yaptığı HDP mitingi öncesi, gerginlik çıktı. Miting alanına yakın bölgedeki ev ve işyerleri Türk bayraklarıyla donatılırken, ellerinde ve sırtlarında Türk bayrakları olan yaklaşık 1000 kişilik grup, saat 10.00 sıralarında slogan atarak yürüyüşe geçti. 'Ya Allah bismillah Allahüekber', 'Burası Erzurum, Erzurum'dan çıkış yok', 'Apo'nun p..leri' sloganları atarak yürüyen göstericilere polis engel olmak istedi. Meydanın üzerinden bir helikopter sürekli uçarken, TOMA'lar su sıkarak göstericileri durdurmaya çalıştı. Çıkan arbedede bir polis başından yaralandı. Yaralı polisi almaya gelen ambulansın geçişine izin vermeyen göstericiler polisle çatıştı. Göstericilerden de yaralananlar oldu. 

Mitingi izlemeye gelen yaklaşık 2 bin kişiye, göstericilerin saldırmaması için etten duvar ören güvenlik güçleri yetersiz kalınca jandarmadan takviye istendi. Robocop kıyafetli jandarmalar da göstericilere müdahale etti. 

Protestocu grubun dağıtılmasına çalışılırken, kentin diğer semtlerinde toplanan grupların da mitingin yapılacağı İstasyon Meydanı'na gelmesini önlemek için polis yoğun güvenlik önlemi aldı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

vatansever

Dadaşlar süpersiniz. Erzurumda ermeni uşağı pkkya geçit yok.

nazmi uçkan

vallahi içim ferahladı.demekki doğru yoldaymışız.yaşasın islam.yaşasın islamcılık.kahrolsun kafirlerle dialog.kahrolsun dünyevileşmek.kahrolsun takiyye münafıklığı.oh be.

dadas AKP

Herkes haddini bilecek burasi erzurum.gelin bizide tehdit edin bdp ye oy icin hadii hadiii

Görüş Bildir Bizimle Paylaş